Reklama

KomunikacjaLegionowskiWiadomości

Nieporęt: Bez szans na szybszy dojazd do Warszawy?

Reklama

Mieszkańcy Nieporętu muszą znosić utrudnienia w komunikacji z Warszawą już od dawna. Powodem negatywnych zmian było rozpoczęcie przebudowy mostu Grota-Roweckiego i trasy AK w Warszawie. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja ta będzie trwać dalej.

Reklama

Po rozpoczęciu planowanych prac budowlano-remontowych skróceniu uległa trasa linii 705 do pętli na Żeraniu. Autobusy tej linii przejeżdżały przez estakady wjazdowe i zjazdowe, które poddane zostały remontowi. Z tego względu konieczna była zmiana trasy. W trakcie prowadzonych prac (w lipcu 2014 r.) Wójt Gminy Nieporęt wystąpił z wnioskiem do ZTM-u o skierowanie linii 705 lub 735 inną trasą. W założeniu autobusy miały przejeżdżać przez Most Północny do Metra Młociny. Wniosek odrzucono.

ZTM nie wprowadzi zmian

Po wpływie wniosku z gminy Nieporęt Zarząd Transportu Miejskiego porównał czas dojazdu z Nieporętu do centrum stolicy, biorąc pod uwagę różne warianty. Obliczenia pokazały, że przejazd po zmianie trasy proponowanych linii nie będzie krótszy od tego, jaki teraz muszą pokonywać mieszkańcy, jeżdżąc z przesiadką na Żeraniu. W związku z tym ZTM zdecydował, że nie wprowadzi żadnych zmian w kursowaniu linii. Decyzja ta oznacza, że przywrócenie trasy linii 705 do Pętli Marymont nastąpi dopiero po zakończeniu budowy estakad.

/nk/

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button