„Niedziela tematyczna” w legionowskim muzeum. Tym razem wykład o najstarszych cmentarzach w powiecie

Filia Piaski Legionowskiego Muzeum Historycznego, Fot. Muzeum Historyczne w Legionowie

W pierwszą niedzielę listopada legionowskie Muzeum zaprasza na kolejną „Niedzielę tematyczną”. Tym razem mieszkańcy będą mogli posłuchać fascynujących opowieści o najstarszych nekropoliach powiatu legionowskiego. Początek przewidziano na godz. 15:00.

Na terenie powiatu legionowskiego jest kilka starych cmentarzy założonych przy parafiach w Chotomowie, Serocku czy Wieliszewie. Na niektórych zachowało się do dzisiaj kilka ciekawych, stylowych nagrobków. Każdy z nich jest ziemską pamiątką po ludziach tworzących niegdyś społeczności w tych podwarszawskich miejscowościach. Niektóre nagrobki do dzisiaj zachowały piękno i wartość artystyczną, jakich nie powstydziłyby się nawet warszawskie Powązki…

Wykładu dr. Artura Bojarskiego, dotyczącego nekropolii znajdujących się na terenach dzisiejszego powiatu legionowskiego będzie można wysłuchać już 5 listopada o godz. 15:00 w filii Muzeum Historycznego w Legionowie, przy Al. Sybiraków 23 (tuż przy szkole na Piaskach). Wstęp wolny.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "„Niedziela tematyczna” w legionowskim muzeum. Tym razem wykład o najstarszych cmentarzach w powiecie"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *