Reklama

Kultura

Niech nam żyje 200 lat!

Reklama

Pani Małgorzata  urodziła się 9 listopada 1912 roku w Mystkówcu – Szczucinie w gminie Zatory. Po ślubie zamieszkała przy mężu w Dębinach. Wychowała ośmioro dzieci: 3 synów i 5 córek. Dochowała się 21 wnucząt, 39 prawnucząt oraz 3 praprawnuków.

Reklama
Jubilatka, Pani Małgorzata skończyła właśnie 100 lat

Mąż Stanisław zmarł w 1963 r. Pięć lat temu pochowała jednego z synów. Przeżyła również śmierć dwóch wnuków, którzy zginęli w wypadkach. Obecnie mieszka w Dębinach u syna Zenona. Całe życie pracowała w gospodarstwie rolnym. Choć właśnie skończyła 100 lat to jest w bardzo dobrej kondycji fizycznej. Jeszcze dzisiaj wybiera się do kościoła na mszę w jej intencji. Ma świetną pamięć. Nigdy nie chorowała, jedyny raz w życiu była w szpitalu – 3 lata temu.

Dostojny jubileusz 100-ych urodzin obchodziła wśród najbliższej rodziny: syna, córek, wnucząt i prawnucząt. Szanowną Jubilatkę odwiedził Wójt Gminy Zatory – Włodzimierz Kaczmarczyk oraz Anna Kalinowska – Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, którzy w imieniu własnym, a także samorządu gminnego złożyli Pani Małgorzacie serdeczne życzenia 200 lat życia. Pan Wójt powiedział że to wielki dar od Boga bo tylko nielicznym z nas dane jest dożyć tak sędziwego wieku.

Z życzeniami dla Dostojnej Jubilatki zawitali również: Kierownik Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie -Delegatury – Placówki Zamiejscowej w Ciechanowie – Pan Grzegorz Wróblewski, który w imieniu premiera RP wręczył Dostojnej Jubilatce list gratulacyjny oraz piękne kwiaty oraz p. Paweł Abramczyk – Kierownik Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Wyszkowie.

W miłej, rodzinnej atmosferze symboliczną lampką szampana przybyli goście wznieśli toast życząc Jubilatce 200 lat !

/UG Zatory/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close