Nie tylko aukcja, czyli w czym pomoże dom aukcyjny

Domy aukcyjne większości kojarzą się z licytacją wartościowych przedmiotów, z uderzeniami małego młoteczka i formułą „po raz pierwszy, drugi, trzeci… sprzedane”. Jednak te największe z nich to nie tylko transakcje związane z kupnem i sprzedażą dzieł sztuki, ale również szereg innych działań.

Dom aukcyjny to miejsce w całości poświęcone sztuce i związanym z nią działaniom. Przede wszystkim jest to miejsce organizowania aukcji obrazów, rzeźb czy artystycznej biżuterii. Praca zatrudnionych w nim ekspertów nie ogranicza się jednak do organizacji takich wydarzeń. Są one tylko pewnym zwieńczeniem pracy przy konkretnym dziele sztuki, które poprzedzają przygotowanie wyceny, ekspertyzy, doradztwo związane z ewentualną konserwacją działa czy kwestie formalne. A i to nie wszystko!

Najlepsza wycena

Prośba o wycenę nie musi być jednoznaczna z decyzją przekazania dzieła na licytację. Możesz skorzystać z opinii ekspertów w kwestii oceny wartości posiadanego przez ciebie przedmiotu niekoniecznie chcąc się go pozbyć. Dom aukcyjny wstępnie wyceni dzieło na podstawie materiału (zdjęcia i opis) przesłanego pocztą tradycyjną czy elektroniczną lub wypełnionego formularza, który znajdziesz na stronie www.desa.pl. Możesz też zamówić ocenę pisemną, która będzie niezbędna jeśli planujesz przeprowadzkę za granicę.

Eksperci doradzą

Dom aukcyjny oferuje też zazwyczaj doradztwo w kwestii kupowania dzieł sztuki. Możesz więc skorzystać też z jego usług jeśli planujesz zainwestować w sztukę. Eksperci podpowiedzą na co warto zwrócić uwagę czy pomogą dokonać samego zakupu, np. reprezentując cię podczas aukcji.

Opieka nad kolekcjami

Dom aukcyjny to również miejsce, z którym w stałym kontakcie jest wielu kolekcjonerów. I to znów nie tylko ze względu na organizowane aukcje, ale również na świadczone usługi dodatkowe, jak zamawianie dokumentacji, opisów, ekspertyz czy kolekcjonerskich katalogów.

Aranżacja przestrzeni

Coraz częściej domy aukcyjne proponują też pomoc w urządzaniu biur prestiżowych firm, chcących w ten sposób zaznaczyć swoją wysoką pozycję w biznesie. Taka usługa polega na doborze dzieł sztuki, tak by, mieszcząc się w określonym budżecie, odpowiadały zarówno charakterowi wnętrza, firmy czy indywidualnym upodobaniom zarządzających.

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Nie tylko aukcja, czyli w czym pomoże dom aukcyjny"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *