Nie ma chętnych na Twierdzę Modlin

Twierdza Modlin na razie nie zmieni właściciela. Przed startującym w środę (24.04) przetargiem nikt nie wpłacił 8 milionów złotych wadium. Cena wywoławcza Twierdzy wynosiła 28 milionów złotych.

 fot. Agencja Mienia Wojskowego

Cytadela w Twierdzy Modlin to najdłuższy w Europie budynek zabytkowych koszar. Na nowego właściciela czeka – oprócz zabudowy – 58 hektarów terenu. Dodatkową zachętą miały być mniej restrykcyjne zalecenia konserwatora zabytków pozwalające między innymi na budowę podziemnych parkingów. Jednak cały kompleks jest w bardzo złym stanie. By tchnąć w niego życie, potrzeba milionowych inwestycji.

Cena wywoławcza zabytkowego obiektu to 28 milionów złotych, jednak nikt nie wpłacił nawet wadium wynoszącego 8 mln złotych. Oznacza to, że przetarg po prostu nie mógł się odbyć.

Agencja Mienia Wojskowego –  właściciel cytadeli planuje kolejny przetarg jeszcze przed wakacjami. Jeśli znajdzie się kupiec, obiekt nadal będzie ogólnodostępny. Umowa sprzedaży ma zawierać zapisy o udostępnieniu części obiektów dla zwiedzających. Będą to między innymi tarasy widokowe z Wieży Tatarskiej i Wieży Białej.

Większość pieniędzy ze sprzedaży Twierdzy ma być przekazana na modernizację sił zbrojnych.

/wł, rmf24.pl/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Nie ma chętnych na Twierdzę Modlin"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *