Naturalna terapia dla uczniów w Legionowie

foto: UM Legionowo

Poprzez odpowiednie techniki minimalnego nacisku można zniwelować panujące w ciele napięcia. Terapia czaszkowo-krzyżowa – bo o niej mowa, pomaga min. dzieciom,

foto: UM Legionowo

które mają problemy z koncentracją, odnalezieniem się w nowym otoczeniu, w kontaktach z innymi, są zamknięte, nie czują się akceptowane. Miasto Legionowo  już drugi raz pomaga potrzebującym takiej pomocy uczniom.Terapia czaszkowo-krzyżowa jest wpisana do Międzynarodowej Klasyfikacji Procedur Medycznych ICD-9 nr 93.3824 (Metody terapii manualnej – Terapia kraniosakralna). Jest uznaną metodą leczenia, niezwykle popularną na zachodzie. Opiera się na twierdzeniu, że ciało człowieka jest systemem, którego osią jest układ czaszkowo-krzyżowy. Dzięki nakładaniu rąk na miejsca zablokowane oraz odpowiednim technikom minimalnego ucisku – bardziej dotyku niż pracy manualnej, odblokowuje się powstałe w ciele napięcia i blokady. Terapia TCK rozlokowuje zaciśnięte kości czaszki i koryguje ustawienie kości krzyżowej. Jest wskazana w przypadku: wad wymowy, problemów z pamięcią i koncentracją, dysleksji, problemów ze słuchem i wzrokiem, nerwicach, nadpobudliwością, zachowaniach agresywnych, ADHD, autyzmu, zaburzeń snu czy chronicznego zmęczenia.

W poprzedniej edycji terapii w Legionowie (07.05 – 07.09) finansowanej przez Prezydenta Miasta wzięło udział 15 dzieci. Ich rodzice zauważyli znaczną poprawę w samopoczuciu, zdrowiu i zachowaniu swoich pociech. Na podstawie raportu z przebiegu poprzedniej terapii potwierdziła się jej skuteczność oraz wzrosło zapotrzebowanie na tego typu pomoc.

Druga edycja TCK rozpoczęła się 1 października i potrwa do 7 grudnia. W niniejszej edycji Miasto sfinansuje od 3 – 5 spotkań z terapeutą, taka ilość często wystarcza, by nastąpiły widoczne zmiany i poprawa zachowania oraz zdrowia dzieci. W niniejszej edycji Miasto sfinansuje pomoc w postaci TCK ok 10 uczniom legionowskich szkół.

Więcej informacji na temat terapii czaszkowo-krzyżowej można uzyskać w legionowskich szkołach podstawowych, którym materiały informacyjne zostały rozesłane przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Legionowo.

Z terapeutą można spotkać się po uprzednim kontakcie telefonicznym pod numerem telefonu: 503-191-065. Około 60-minutowe sesje odbywają się indywidualnie w Gabinecie Terapii Naturalnych przy ul. Kopernika.

/UM Legionowo/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Naturalna terapia dla uczniów w Legionowie"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *