Nasielsk: Płonęło drewno w kotłowni

Fot. PSP Legionowo

W nocy z niedzieli na poniedziałek (26/27.10) do nowodworskich strażaków wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu w Popowie Borowym (gmina Nasielsk). Natychmiast zaalarmowano jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych oraz wysłano zastęp z JRG Nowy Dwór Maz.

Pierwsi na miejscu zgłoszenia byli druhowie z jednostek OSP. Natychmiast rozwinęli oni linie gaśniczą i przystąpili do gaszenia płomieni. Po przybyciu zastępu z Nowego Dworu Mazowieckiego, pożar był już zlokalizowany i opanowany. W sumie akcja gaśnicza trwała około godziny. Na miejsce wezwano także karetkę pogotowia ratunkowego, ponieważ jeden z mieszkańców budynku, chorujący na cukrzycę, potrzebował pomocy medycznej.

Sam gasił ogień

Jeszcze przed przybyciem straży syn właścicielki budynku sam gasił płomienie, które objęły zgromadzone w kotłowni drewno. Po zakończonej akcji uskarżał się on na mdłości. Dlatego też kierujący akcją ponownie wezwał na miejsce pogotowie ratunkowe, które przewiozło poszkodowanego do nowodworskiego szpitala. – Przed przybyciem karetki, strażacy podali tlen oraz udzielili wsparcia psychicznego – informuje Mariusz Kwaśniewski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim.

/mk/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Nasielsk: Płonęło drewno w kotłowni"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *