Najtańsze OC jakie możesz znaleźć – sprawdź ile zapłacisz

Najtańsze OC? Marzy o nim każdy kierowca, jednak tylko niektórzy mają szanse je otrzymać. Jakie warunki trzeba spełnić, żeby móc liczyć na ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej z możliwie niską składką? Dowiedz się już teraz i płać za polisę jeszcze mniej niż dotychczas!


Od czego zależy cena OC

Jak wiadomo, wysokość składki OC jest wyliczana indywidualnie dla każdego kierowcy. Nie ma jednej, uniwersalnej ceny ponieważ zależy ona od wielu czynników odnoszących się przede wszystkim do osoby właściciela – chodzi o wiek, staż w roli kierowcy, stan cywilny, liczbę dzieci, miejsce zamieszkania, wykonywany zawód, historię ubezpieczeniową czy wysokość uzyskanych zniżek lub otrzymanych zwyżek. Jeśli więc z Twojej polisy została przeprowadzona likwidacja szkody z OC kalkulator-oc-ac.auto.pl z pewnością wyliczona dla Ciebie składka będzie wyższa niż dla kierowcy, który ma czyste konto.

Wysokość składki ubezpieczeniowej kształtują również dane techniczne auta – marka, model, rok produkcji, pojemność silnika, liczba drzwi, miejsce parkowania (parking strzeżony lub niestrzeżony, ulica, podziemne miejsce parkingowe), rodzaj i liczba zamontowanych zabezpieczeń, łączny przebieg, średnioroczny przebieg, a nawet kolor karoserii. Z punktu widzenia ceny OC liczy się również częstotliwość przewożenia dzieci samochodem, o ile oczywiście właściciel jest rodzicem.

Dla kogo tanie ubezpieczenie

Na podstawie wymienionych powyżej informacji na temat samochodu i jego właściciela towarzystwa ubezpieczeniowe określają stopień ryzyka – im wyższy, tym droższe OC. W oparciu o statystyki dotyczące zdarzeń drogowych firmy ubezpieczeniowe przyporządkowują danego kierowcę do grupy niskiego lub wysokiego ryzyka. Jeśli zaliczą go do kierowców ryzykownych, którzy często wyrządzają szkody w ruchu drogowym, może spodziewać się wysokiej składki.

Do najbardziej ryzykownych kierowców z punktu widzenia towarzystw ubezpieczeniowych należą młode osoby, które dopiero co rozpoczynają przygodę z kierowaniem autem. Stosunkowo dużo płacą również mieszkańcy wielkich miast, jak Warszawa, Gdańsk, Poznań, Wrocław czy Kraków. Droższe OC czeka także na ludzi samotnych i bezdzietnych oraz osoby, które w ciągu ostatnich kilku lat wyrządziły szkodę lub szkody w ruchu drogowym. Wysokiej składce sprzyjają też duża pojemność silnika i sportowy model auta.

Z kolei najtańsze OC czeka na mieszkańców małych miejscowości, którzy od wielu lat posiadają prawo jazdy, nieprzerwanie wykupują ubezpieczenie i w ciągu kilku ostatnich lat nie spowodowali szkód. Najniższych składek mogą oczekiwać ponadto pozostający w związku małżeńskim rodzice dwójki lub większej liczby dzieci, które są często przewożone autem. Sam pojazd powinien mieć natomiast niewielki silnik. Kupując OC, warto również zaopatrzyć się w ubezpieczenie auta od kradzieży na kalkulator-oc-ac.auto.pl.

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Najtańsze OC jakie możesz znaleźć – sprawdź ile zapłacisz"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *