Najczęściej wykonywane zabiegi chirurgii plastycznej w Polsce

Fot. pixabay.com

Dążenie do osiągnięcia piękna jest na stałe wpisane w nasze marzenia. Czy wiesz jakie zabiegi z chirurgii plastycznej są w Polsce wykonywane najczęściej? Każdego dnia przeprowadza się setki, jak nie tysiące zabiegów z medycyny estetycznej, dzięki nim wielu ludzi zyskuje zadowolenie ze swojego wyglądu.

Jak zmieniła się chirurgia plastyczna w ciągu ostatnich lat?

Chirurgia plastyczna w Polsce jest obecnie w okresie swojego największego rozwoju. Powstało bardzo wiele wyspecjalizowanych placówek zajmujących się medycyną estetyczną, a także coraz lepiej wykwalifikowanych specjalistów. Niektórzy z nich są rozpoznawani i cenieni na arenie międzynarodowej. Jest to bardzo ważne, ponieważ to oni są gwarancją dobrego wyniku operacji i przede wszystkim osiągnięcia oczekiwanych rezultatów. Dobrze wykształcony i doświadczony specjalista jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo i skuteczność zabiegów chirurgii plastycznej.

W Polsce liczba specjalistów w tej dziedzinie ciągle rośnie, otwierane są nowe kliniki oraz rozszerza się pakiet oferowanych przez nie usług. Co odpowiada na obserwowany wzrost zainteresowania zabiegami ze strony pacjentów, zarówno polskich jak i zagranicznych.

Jakie zabiegi chirurgii plastycznej najczęściej przeprowadza się w Polsce?

Polskie kliniki medycyny estetycznej dzięki swojej szerokiej ofercie operacji plastycznych przyciągają nie tylko rodzimych, ale również zagranicznych pacjentów. Zarówno profesjonalizm i doświadczenie naszych specjalistów, jak i ceny zabiegów oferowanych w klinikach medycyny estetycznej są dla nich bardzo atrakcyjne, przez co popularność medycyny estetycznej w kraju ciągle rośnie.

Wśród najczęściej wykonywanych zabiegów dostępnych w ofercie naszych rodzimych placówek zajmujących się chirurgią plastyczną wyróżnia się m.in.:

  • chirurgia stomatologiczna – najczęściej wykonywanymi zabiegami chirurgicznymi mającymi na celu poprawę uśmiechu pacjentów w Polsce są zabiegi implantacji. Implantacja jest swego rodzaju zabiegiem chirurgicznym, polegającym na zastąpieniu naturalnego korzenia zębowego tytanowym filarem implantu wszczepianym w kość, na którym umieszcza się później koronę lub mosty mające na celu zastąpienie ubytków w naszym uzębieniu. Jest to wysoce skuteczny zabieg ponieważ około 99% przypadków kończy się otrzymaniem pożądanego efektu, który jest długotrwały. Koszt odbudowy zęba przy pomocy tytanowego implantu oraz korony w Polsce wynosi od 5 do 7 tys. złotych.
  • chirurgiczne powiększanie piersi – wśród kobiet najpopularniejszym zabiegiem jest chirurgiczne powiększanie piersi bądź też ich korekta, mająca na celu zmianę oraz poprawę kształtu piersi. W Polsce dostępnych jest wiele różnych metod, które charakteryzują się dużą popularnością wśród kobiet. Wśród nich można wyróżnić m.in. cieszące się zainteresowaniem szerokiego grona pacjentów standardowe powiększanie piersi poprzez wszczepianie wkładek silikonowych. Obecny rozwój medycyny estetycznej, w przypadku metody tradycyjnego wszczepiania wkładek silikonowych pozwala na stosunkowo bezpieczne powiększanie rozmiaru piersi. Sama budowa implantów gwarantuje nie tylko bezpieczeństwo, ale i wysoką skuteczność wykonywanego zabiegu. Wkładki są wykonane z trzech warstw silikonu, co zapobiega ich rozerwaniu czy odkształcaniu. Ponadto użyte do produkcji implantu materiały są obojętne dla organizmu.
  • chirurgiczne usuwanie tkanki tłuszczowej brzucha – w przypadku plastyki brzucha mamy dostępny szeroki wachlarz dostępnych technik, wszystkie z nich są dostępne na polskim rynku medycyny estetycznej. Najczęściej wybieranymi metodami są:.

Body Jet Evo – mikroliposukcja wodna – innowacyjna odmiana standardowej liposukcji. Przy jej pomocy usuwa się stosunkowo niewielkie ilości tłuszczu z okolic brzucha, a zebrana tkanka może służyć jako tkanka transferowa np. do wypełniania zmarszczek. Metoda ta opiera się na wypłukiwaniu tłuszczu oraz pozyskaniu nienaruszonych komórek.

Lipoliza laserowa – procedura opiera się na użyciu specjalnej wiązki lasera, celem rozbicia komórek tłuszczowych. Tak rozbita tkanka zamienia się w emulsję, którą organizm wchłania w sposób naturalny, zaledwie w ciągu kilku dni.

  • chirurgiczne leczenie otyłości – najczęstszymi zabiegami chirurgicznego leczenia otyłości w Polsce jest zastosowanie balonu wypełniającego lub opaski zaciskającej żołądek. W przypadku pierwszej metody do żołądka wprowadza się silikonowy woreczek, który wypełniany jest płynem fizjologicznym, w celu zmniejszenia objętości żołądka. Druga metoda polega na założeniu opaski zaciskającej wokół żołądka co dzieli go na dwie części, również zmniejszając możliwości przyswojenia większej ilości pokarmu. Obie metody służą znacznej redukcji masy ciała w krótkim czasie (od 6 do 12 miesięcy).

Wśród wymienionych metod, najpopularniejszymi zabiegami chirurgii plastycznej w Polsce – jak podaje specjalista Jerzy Wilgus – są liposukcja oraz powiększanie piersi.

Na rozwój chirurgii plastycznej ma niewątpliwie rozwój metod i technik wykonywania zabiegów, ale również wzrost zamożności społeczeństwa, które chce i może sobie pozwolić na takie sposoby upiększania ciała.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Najczęściej wykonywane zabiegi chirurgii plastycznej w Polsce"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *