Reklama
Najważniejsze

Na razie bez szans na umowę Serocka z ZTM-em. Warszawska komunikacja jest dla gminy za droga

Reklama

Urząd Miasta i Gminy w Serocku nie planuje na razie podpisania, wzorem innych gmin powiatu legionowskiego, umowy z warszawskim ZTM-em na organizację komunikacji łączącej Serock z Warszawą. – Oferty składane przez ZTM są dla gminy mało korzystne finansowo i skorzystanie z nich pociągnęłoby wzrost kosztów ponoszonych przez serocki samorząd na komunikację – informuje w odpowiedzi na zapytania Portalu Legio24.pl serocki magistrat. Jak więc rysuje się przyszłość serockiej komunikacji gminnej?

Reklama

Miasto i Gmina Serock obecnie samo organizuje sobie komunikację na terenie gminy. Z pomocą ośmiu linii autobusowych możemy nie tylko przemieszczać się pomiędzy miejscowościami położonymi na terenie gminy, ale także dojechać do Wieliszewa, czy Legionowa. To właśnie linie kursujące do Legionowa pozwalają mieszkańcom gminy Serock bez problemu dostać się do stacji kolejowej skąd kursują pociągi w stronę Warszawy. Warto dodać, że korzystanie z komunikacji jest dla mieszkańców Miasta i Gminy Serock bezpłatne, wystarczy tylko okazać kierowcy Kartę Serocczanina. Jeśli ktoś takiej karty nie ma za bilet zapłaci 3 zł (ulgowy 1,50 zł). Niestety w przeciwieństwie do innych gmin powiatu legionowskiego karta wydawana przez gminę nie uprawnia do ulg na zakup biletów komunikacji warszawskiej.

– Regularnie prowadzimy rozmowy ze stołecznym Zarządem Transportu Miejskiego, co do możliwości zintegrowania serockiej komunikacji z systemem m. st. Warszawy, dotychczas jednak oferta kierowana pod naszym adresem przynosiła niewspółmierny wzrost kosztów organizacji transportu zbiorowego, przy braku oczekiwanego wzrostu jej wydajności, co bezpośrednio przekładałoby się na atrakcyjność wśród mieszkańców. Musimy bowiem mieć świadomość, że do czasu poprawy jakości infrastruktury drogowej między Serockiem, a Warszawą, nie ma szans na skrócenie czasu dojazdu z naszego miasta do stolicy, szczególnie w najbardziej newralgicznych godzinach – informuje Kierownik Referatu Gospodarki Gruntami, Planowania Przestrzennego i Rozwoju Urzędu Miasta i Gminy w Serocku Jakub Szymański.

Jaka przyszłość serockiej komunikacji?

– Podejmowane są kroki zmierzające do jak najlepszego dostosowania obecnej oferty przewozowej komunikacji zbiorowej, do potrzeb naszych mieszkańców. Z przyczyn oczywistych komunikacja ta opiera się jednak na istniejącej infrastrukturze drogowej (droga krajowa nr 61 i droga wojewódzka nr 632), która dawno już wyczerpała posiadane możliwości w zakresie przepustowości. Z wielką nadzieją patrzymy na przygotowania do rozbudowy ostatniego odcinka drogi krajowej nr 61 między Michałowem – Reginowem, a Zegrzem, jako na szansę częściowej poprawy sytuacji na drogach wjazdowych do Warszawy. Parterami którzy w znaczący sposób wspierają funkcjonowanie systemu komunikacji publicznej organizowanej przez Miasto i Gminę Serock są Powiat Legionowski i działający w imieniu rządu Rzeczypospolitej Wojewoda Mazowiecki. Dzięki tej współpracy możemy zaoferować naszym mieszkańcom więcej kursów komunikacji jak i nowe kierunki połączeń, które dotychczas nie miały szansy zaistnieć, a cieszą się dużą popularnością – dodaje Jakub Szymański z serockiego ratusza.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close