Reklama

Dobrze Wiedzieć!LegionowskiWiadomości

Na przyszły tydzień zapowiadają upał. Czy w dobie epidemii można korzystać z kąpielisk?

Reklama

Na koniec przyszłego tygodnia, w sam raz na długi czerwcowy weekend synoptycy zapowiadają nadejście pierwszych w tym sezonie upałów. Temperatura może przekraczać nawet 30 stopni w cieniu. Czy w związku z trwającą epidemią koronawirusa będzie można korzystać z plaż na przykład nad Zalewem Zegrzyńskim? Odpowiadamy na to pytanie.

Reklama

Główny Inspektor Sanitarny wypowiedział się na temat możliwości korzystania z kąpielisk w trakcie trwania epidemii koronawirusa. Z komunikatu GIS-u wynika, że z kąpielisk nie powinny na pewno korzystać osoby przebywające na kwarantannie oraz takie, które zamieszkują wspólnie z osobą, wobec której taka kwarantanna została zarządzona. Nie powinniśmy udawać się na plażę także w przypadku gdy mieliśmy kontakt z osobą zarażoną koronawirusem lub podejrzaną o takie zakażenie. Pozostałe osoby, mogą korzystać z kąpielisk i plaży, ale pod pewnymi warunkami.

Jak zachować się na plaży?

Główny Inspektor Sanitarny wydał szczegółowe instrukcje, które jasno określają jak powinna wyglądać nasza wizyta na plaży:

  • Należy zachowywać dystans społeczny i minimalną odległość od osób postronnych zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawa na całym obszarze obiektu, także podczas kąpieli w wodzie, jak również w czasie oczekiwania na wejście na teren kąpieliska/ miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli (z wyłączeniem osób wspólnie zamieszkujących).
  • Należy unikać zatłoczonych plaż/miejsc lub zgromadzeń na terenie kąpieliska /miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli.
  • Należy stosować środki ochrony zgodnie z regulacjami obowiązującego prawa.
  • Zaleca się szczególnie staranne zasłanianie ust i nosa (z użyciem chusteczki) podczas kaszlu i kichania.
  • Należy korzystać z własnego sprzętu turystycznego, przyborów toaletowych (koce, pledy, leżaki, maty, ręczniki, sprzęt do nauki lub ułatwienia pływania, sprzęt ochronny).
  • Zaleca się szczególną dbałość o higienę rąk – częste mycia rąk wodą z mydłem oraz/lub ich dezynfekcja, po skorzystaniu z toalety, także po kontakcie z wszelkimi powierzchniami/urządzeniami publicznego użytku.
  • Należy zachowywać czystość w otoczeniu, wyrzucać odpady do właściwych pojemników, zgodnie z zasadami segregacji o ile to możliwe.
  • Nie należy korzystać z kąpielisk/miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli w przypadku złego samopoczucia i podwyższonej ciepłoty ciała, infekcji oraz objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close