Na co zwrócić uwagę, kupując meble do ogrodu?

Kupowanie mebli ogrodowych to niemal tak samo ważna sprawa, jak zakup mebli do domu. Choć wydatek zwykle jest mniejszy i mebli takich nie użytkuje się przez cały rok, a tylko w sezonie, one również muszą być estetyczne, funkcjonalne, a ich wytrzymałość, rzecz jasna, musi być jeszcze większa niż w przypadku mebli do domu. Poza tym nierzadko jest to spory wydatek, warto więc dokonać najlepszego możliwego wyboru.

Oglądając meble ogrodowe w sklepie można dostać prawdziwego zawrotu głowy, gdyż wybór tego rodzaju akcesoriów jest ogromny. Trzeba więc posiadać pewną wiedzę na ten temat, by wiedzieć, jakie meble, na przykład wykonane z którego materiału, warto kupić. Muszą być one funkcjonalne, trwałe, ale także estetyczne, a najlepiej jeszcze, by nie były zbyt drogie. Stylem powinny też pasować do ogrodu czy tarasu. Pod uwagę trzeba również wziąć indywidualne warunki, na przykład własne preferencje co do kształtu, przeznaczenia mebli, czyli czy mają być typowo wypoczynkowe, czy też służyć do przyjmowania gości w ogrodzie, i wiele innych cech.

Wbrew pozorom, drogie meble wcale nie muszą być najlepsze. Mogą być na przykład trwałe dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiału, ale jednocześnie niewygodne (trzeba to więc, jak i wiele innych cech, sprawdzić w sklepie). Za jedne z najlepszych i najatrakcyjniejszych mebli ogrodowych uchodzą akcesoria wykonane z wikliny, rattanu i technorattanu, ale zwykle uważa się, że są też drogie. Nie zawsze jednak musi tak być, meble z technorattanu tanio znaleźć można na przykład na wyprzedażach, dlatego jeśli ktoś chce kupić dobre produkty w niższej cenie, powinien zaopatrywać się w nie po sezonie. Wówczas można liczyć na bardzo korzystne rabaty.

Jeśli chodzi o użyteczność mebli, to by ją sprawdzić, trzeba wiedzieć, czego się potrzebuje. Na przykład gdy kupuje się meble wypoczynkowe, należy dowiedzieć się, czy mają one możliwość regulacji np. oparcia, podłokietników, czy wyposażone są w poduszki, a jeśli tak, to w jaki sposób są one przymocowane. Istotne jest też, czy meble ogrodowe składają się, zwłaszcza jeśli chowa się je na zimę i nie chce się przeznaczać na to zbyt wiele miejsca. Stół ogrodowy powinien mieć możliwość rozłożenia go, co przyda się podczas większych imprez. Czasem pożądana jest także możliwość zamontowania parasola ogrodowego, który ochroni przed słońcem oraz deszczem. Takie przykłady można mnożyć, gdyż są one uzależnione od indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Najważniejsze jest więc, by wcześniej dokładnie zastanowić się, jakie meble ogrodowe mają być i jakie warunki muszą spełniać.

By być zadowolonym z poczynionych zakupów, na pewno nie można podejmować decyzji pochopnie, nawet jeśli kupuje się na posezonowej wyprzedaży i trzeba się spieszyć. Zakup mebli ogrodowych to najczęściej inwestycja na co najmniej kilka lat, musi to być więc produkt dobrej jakości, nawet jeśli przewidziany na ten cel budżet nie jest duży. Wbrew pozorom, można znaleźć tanie i dobre meble ogrodowe, trzeba tylko wiedzieć, jak szukać.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Na co zwrócić uwagę, kupując meble do ogrodu?"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *