Mosty dla Regionów. Ogólnopolski Konwent Samorządowy w Jabłonnie

Nowy most ma połączyć Jabłonnę z Łomiankami do 2025 roku, fot. zdjęcie ilustracyjne/pixabay.com

20 września w Pałacu w Jabłonnie odbędzie się Ogólnopolski Konwent Samorządowy „Mosty dla Regionów”. Spotkanie skierowane jest do liderów władz samorządowych z gmin i powiatów w których mają powstać nowe przeprawy oraz do przedstawicieli strony rządowej. Spotkanie w tej podwarszawskiej gminie odbywać się będzie nieprzypadkowo. Zgodnie z planem rządu jeden z trzech planowanych mostów na Wiśle ma połączyć Łomianki właśnie z Jabłonną.

Celem Konwentu jest omówienie poszczególnych aspektów programu „Mosty dla Regionów”- w tym form i zasad współpracy samorządów ze stroną rządową, oraz wspólna analiza i określenie kierunków działań, których podjęcie konieczne jest do pomyślnej realizacji przedstawionych planów.

Spotkanie będzie również okazją do nawiązania bliższej współpracy pomiędzy władzami samorządowymi pochodzącymi z regionów, w których powstać ma 21 nowych, rekomendowanych przez rząd przepraw mostowych.

21 nowych mostów, 1 z nich połączy Jabłonnę z Łomiankami

W sumie, według założeń rządu, w Polsce ma powstać do 2025 roku 21 nowych przepraw mostowych. Na terenie naszego województwa, na rzece Wiśle, mają powstać 3 nowe przeprawy. Jedna z nich ma połączyć Łomianki z Jabłonną.

/red./

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Mosty dla Regionów. Ogólnopolski Konwent Samorządowy w Jabłonnie"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *