Reklama

KomunikacjaLegionowskiWiadomości

Mosty dla Regionów. Ogólnopolski Konwent Samorządowy w Jabłonnie

Reklama

20 września w Pałacu w Jabłonnie odbędzie się Ogólnopolski Konwent Samorządowy „Mosty dla Regionów”. Spotkanie skierowane jest do liderów władz samorządowych z gmin i powiatów w których mają powstać nowe przeprawy oraz do przedstawicieli strony rządowej. Spotkanie w tej podwarszawskiej gminie odbywać się będzie nieprzypadkowo. Zgodnie z planem rządu jeden z trzech planowanych mostów na Wiśle ma połączyć Łomianki właśnie z Jabłonną.

Reklama

Celem Konwentu jest omówienie poszczególnych aspektów programu „Mosty dla Regionów”- w tym form i zasad współpracy samorządów ze stroną rządową, oraz wspólna analiza i określenie kierunków działań, których podjęcie konieczne jest do pomyślnej realizacji przedstawionych planów.

Spotkanie będzie również okazją do nawiązania bliższej współpracy pomiędzy władzami samorządowymi pochodzącymi z regionów, w których powstać ma 21 nowych, rekomendowanych przez rząd przepraw mostowych.

21 nowych mostów, 1 z nich połączy Jabłonnę z Łomiankami

W sumie, według założeń rządu, w Polsce ma powstać do 2025 roku 21 nowych przepraw mostowych. Na terenie naszego województwa, na rzece Wiśle, mają powstać 3 nowe przeprawy. Jedna z nich ma połączyć Łomianki z Jabłonną.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close