Monitoring flot – ułatwienie dla firm

Fot. pixabay.com

Technologie związane z monitorowaniem flot coraz bardziej ułatwiają zarządzanie flotą samochodów. Nic więc dziwnego, że na stosowanie tego typu rozwiązań decydują się kolejne firmy.

Używanie urządzeń do monitorowania floty pojazdów oznacza dla firm wiele ułatwień. Wśród najważniejszych zalet takich narzędzi można wymienić usprawnienie działania firmy, monitorowanie wykorzystywania pojazdów w celu poprawienia ekonomii ich użycia oraz skuteczniejsze rozliczanie pracowników z realizowanych przez nich zadań. Dzięki temu można sprawdzić, ile czasu zajmuje danej osobie wizyta u klienta i czy rzeczywiście pracuje ona w terenie, czy też siedzi w domu. Takie urządzenie to również, a może przede wszystkim, bezpieczeństwo zatrudnionych osób. W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na tego typu usługi, na rynku pojawia się coraz więcej oferowanych przez różne firmy urządzeń monitorujących pojazdy.

Inne zalety urządzeń

Przedsiębiorstwa padają ofiarą wielu rodzajów nadużyć – od wykorzystywania samochodów firmowych w celach prywatnych, co wiąże się ze zwiększonym zużyciem paliwa, po zabieranie ładunków, których oficjalnie nie ma. Paliwo stanowi spory wydatek w budżecie firmy – może wynosić nawet 50% środków zarządcy floty (źródło: https://biznes.autokult.pl/27285,monitoring-floty-dlaczego-warto-zainwestowac-w-system). Urządzenie do monitorowania pojazdów, np. oferowane przez Vision Track, może, przez kontrolę pracownika, znacząco wpłynąć na zużycie paliwa. Dzięki takiemu urządzeniu można również sprawdzić ile czasu zajmuje pracownikowi dotarcie z jednego miejsca do drugiego i ile kilometrów pokonuje on służbowo, a ile prywatnie.

Raz jeszcze o bezpieczeństwie

Według raportu przeprowadzonego przez firmę Bobit Business Media zajmującą się m.in. flotami samochodów, wprowadzenie systemu monitorowania pojazdów pozwoliło zmniejszyć liczbę wypadków o 38,69%. Znajdujące się na pokładzie samochodu urządzenie śledzi przebieg jazdy pojazdu. Jeśli dojdzie do kolizji, to za jego pomocą można odtworzyć, jak wyglądała trasa pojazdu i kto faktycznie jest winny wypadkowi. Urządzenie do monitorowania floty może być również pomocne w przypadku kradzieży, posiada bowiem wbudowany nadajnik GPS.

Korzystanie z urządzenia do monitorowania floty samochodowej jest ekonomiczne i pozwala firmie zaoszczędzić środki. Co więcej, wpływa ono na zwiększenie bezpieczeństwa pracownika i pojazdów. Warto zainwestować w takie rozwiązanie – już po niedługim czasie można się przekonać, jak bardzo ułatwia ono zarządzanie samochodami, które pod swoją pieczą ma kierownik floty.

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Monitoring flot – ułatwienie dla firm"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *