ReklamaMazowsze - wiadomości z regionu

Modliński Spichlerz w remoncie

Reklama

Jak poinformowała firma Banaszek Nieruchomości, rozpoczęły się prace porządkowe przy modlińskim spichlerzu. Tym samym ruszył pierwszy etap inwestycji, którego finalnym efektem ma być m.in. luksusowy, 5 gwiazdkowy hotel.

Reklama

fot. Banaszek Nieruchomości

Spichlerz został sprzedany przez miasto Nowy Dwór Mazowiecki w listopadzie 2010 roku. Już wówczas inwestor, Dariusz Banaszek zapowiadał, że pierwsze prace przy spichlerzu rozpoczną się za ok. dwa lata. Tak też się stało. Dowiedzieliśmy się, że właściciel spichlerza prowadzi dialog z Mazowieckim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków i rozpoczął wstępne prace na terenie inwestycji. Na razie uporządkowany został teren wokół zabytku i zakończono  wycinkę drzewostanu.

Kolejny etap inwestycji to powierzchniowa niwelacja terenu, a następnie realizacja projektu. Zakłada on, że do istniejącego obiektu dobudowana zostanie nowa część. Będą się w niej znajdowały m.in. luksusowe apartamenty, lądowisko dla śmigłowców, przystań dla żeglarzy. Zachowana też zostanie zabytkowa część budynku, którą możemy oglądać dziś.

Kiedy nastąpi drugi etap inwestycji i właściciel przystąpi do odbudowy spichlerza? Na razie na ten temat nie chciała się wypowiadać przedstawicielka inwestora. „Jesteśmy w trakcie uzgodnień koncepcji projektowej” powiedziała Magdalena Kardaszewicz z firmy Banaszek Nieruchomości.

/UM Nowy Dwór Maz./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

2 razy komentowano

  1. A jaki on modliński? Wyspa Szwedzka zawsze należała do Nowego Dworu (na początku do gminy) a że leżała także ta terenie twierdzy Modlin to wszyscy myślą, że to była wieś Modlin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close