Modlin: 40 mln zł strat to nie koniec…

Odwołane loty w Modlinie to  straty dla portu lotniczego liczone w dziesiątkach milionów. Szacuje się, że do 15 stycznia 2013r. wyniosą one około 40 mln złotych.  Każdy kolejny dzień bez odpraw to kolejne 180 tys. złotych na minusie. O pieniądze upominają się także przewoźnicy, co znacznie powiększy ujemny bilans związany z zamknięciem części pasa startowego.

fot. wizzair.com

11 mln złotych żąda od władz portu linia lotnicza Wizz Air. Kwota zwiększy się, jeśli lotnisko nie ruszy 16 stycznia.  Przewoźnik przenosząc operacje lotnicze z Modlina na warszawskie Okęcie  poniósł straty i zamierza je sobie zrekompensować odszkodowaniem.

Edyta Mikołajczyk – doradca zarządu portu w Modlinie na razie nie komentuje żądań wysuniętych przez Wizz Air, bo – jak twierdzi – lotnisko nie dostało jeszcze oficjalnego pisma w tej sprawie.

Według przedstawicieli lotniska, kłopoty finansowe nie odbiją się na pasażerach.  Do pokrycia strat będzie zobowiązana firma wykonująca pas startowy. Jeśli pieniędzy z gwarancji zabraknie, sprawa trafi do sądu.

/wł/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Modlin: 40 mln zł strat to nie koniec…"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *