Reklama
BiznesNajważniejsze

Modlin: 40 mln zł strat to nie koniec…

Odwołane loty w Modlinie to  straty dla portu lotniczego liczone w dziesiątkach milionów. Szacuje się, że do 15 stycznia 2013r. wyniosą one około 40 mln złotych.  Każdy kolejny dzień bez odpraw to kolejne 180 tys. złotych na minusie. O pieniądze upominają się także przewoźnicy, co znacznie powiększy ujemny bilans związany z zamknięciem części pasa startowego.

Reklama

fot. wizzair.com

11 mln złotych żąda od władz portu linia lotnicza Wizz Air. Kwota zwiększy się, jeśli lotnisko nie ruszy 16 stycznia.  Przewoźnik przenosząc operacje lotnicze z Modlina na warszawskie Okęcie  poniósł straty i zamierza je sobie zrekompensować odszkodowaniem.

Edyta Mikołajczyk – doradca zarządu portu w Modlinie na razie nie komentuje żądań wysuniętych przez Wizz Air, bo – jak twierdzi – lotnisko nie dostało jeszcze oficjalnego pisma w tej sprawie.

Według przedstawicieli lotniska, kłopoty finansowe nie odbiją się na pasażerach.  Do pokrycia strat będzie zobowiązana firma wykonująca pas startowy. Jeśli pieniędzy z gwarancji zabraknie, sprawa trafi do sądu.

/wł/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button