Reklama

Mazowsze - wiadomości z regionuNajważniejsze

Modlin: To wykonawca jest odpowiedzialny za problemy z pasem

Reklama

Za wadliwy pas startowy, który przez długie miesiące uniemożliwił funkcjonowanie lotniska w Modlinie, odpowiada wykonawca, firma Erbud – wynika z raportu kontrolnego przygotowanego dla rady nadzorczej podwarszawskiego portu.

Reklama

fot. Lotnisko w Modliniefot. Lotnisko w Modlinie

Raport podaje, że „bezpośrednią przyczyną występowania odprysków na nawierzchni betonowej jest zastosowanie niewłaściwego kruszywa”, a odpowiedzialność za tę sytuację ponosi wykonawca oraz inwestor zastępczy. W raporcie przeczytać można również, że pęknięcia na pasie startowym zostały nieprawidłowo naprawione.

Zamawiający czyli MPL Warszawa-Modlin nie ponosi żadnej odpowiedzialności za powstałe szkody. Władze lotniska z pewnością będą ubiegały się o odszkodowanie od spółki Erbud za straty poniesione z powodu wyłączenia feralnego pasa z użytku i tym samym zamknięcia portu.

W ostatnich dniach Prokuratura Okręgowa dla Warszawy – Pragi umorzyła śledztwo w stosunku do zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin, nie znajdując dowodów na działanie na szkodę spółki lub niedopełnienia obowiązków.

 

Paraliż przez 7 miesięcy, miliony strat

Modliński port z powodu uszkodzenia pasa startowego był zamknięty od grudnia 2012r. do lipca tego roku. Linie lotnicze przeniosły się w tym czasie na Okęcie.  Zastój spowodował wielomilionowe straty dla lotniska. Zamieszanie z pasem odbiło się także niekorzystnie na wizerunku portu.

/wł, Rynek Infrastruktury/

 

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close