Modlin: po otwarciu portu mniej połączeń lotniczych?

Linia lotnicza Wizz Air  nie planuje wracać w tym roku na lotnisko w Modlinie, nawet jeśli port będzie już działać. Deklarację taką złożył dziś (27.02) Daniel de Carvalho, odpowiedzialny za komunikację korporacyjną w grupie Wizz Air.

fot. wizzair.com

Oznacza to, że po zakończeniu remontu pasa startowego i ponownym otwarciu portu w Modlinie,  latać  z niego będzie prawdopodobnie tylko jeden przewoźnik – Ryanair. To oznacza zmniejszenie siatki połączeń i uszczuplenie dochodów modlińskiego portu o kilkaset tysięcy złotych miesięcznie w porównaniu do okresu sprzed zamknięcia lotniska.

Wizz Air planuje także domagać się od portu sporych odszkodowań z tytułu jego zamknięcia, kwoty mają iść w miliony złotych. Do tego dochodzą jeszcze koszty związane z opóźnieniami i zamieszaniem w pierwszym okresie działalności portu. Władze lotniska odbijają piłeczkę i twierdzą, że Wizz Air nie ma podstaw prawnych do tego, by domagać się jakichkolwiek pieniędzy.

Remont pasa startowego w Modlinie ma zostać zakończony do końca maja 2013r. Jest szansa, że jeszcze przed wakacjami wrócą tu samoloty pasażerskie.

/wł/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Modlin: po otwarciu portu mniej połączeń lotniczych?"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *