ReklamaLegionowski

Mniej samolotów nad Legionowem

Reklama

W ostatnich miesiącach można było zaobserwować wzmożony ruch lotniczy nad Legionowem. W związku z tym niektórzy mieszkańcy narzekali na związany z tym hałas. Od poniedziałku (20.10) samolotów nad naszymi głowami ma być mniej. Sytuacja wraca do normy dzięki oddaniu do użytku zamkniętego wcześniej pasa startowego na Okęciu.

Reklama

Z chwilą zamknięcia (w nocy z 12/13 lipca) drogi startowej DS-1 na Lotnisku Chopina w Warszawie nad Legionowem pojawiło się znacznie więcej samolotów niż zwykle. Pas ten został zamknięty w związku z budową tzw. drogi kołowania szybkiego zjazdu N1.

W wyniku lipcowych zmian maszyny startujące lub lądujące na Okęciu korzystały z innej drogi startowej (DS-3) i tym samym regularnie pojawiały się w przestrzeni powietrznej nad Legionowem. Nad naszymi głowami co chwila przelatywały samoloty, powodując przy tym spory hałas.

Będą latać rzadziej

Prace przy drodze kołowania zostały praktycznie zakończone. Dzięki temu w poniedziałek (20.10) otwarto drogę startową DS-1. Oznacza to, że większość samolotów powróci na standardowe trasy, odciążając przestrzeń powietrzną nad Legionowem. Obecnie tylko niektóre rejsy będą korzystały z drogi startowej, której korytarz powietrzny przebiega nad powiatem legionowskim.

/nk/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

4 razy komentowano

  1. Mi osobiście nie przeszkadzały samoloty które latałny nad naszymi głowami.
    A wręcz przeciwnie lubiłem sobie popatrzeć na latające kolosy.

  2. A tak to komu to właściwie przeszkadzało? Dobra. Kolej do likwidacji, bo w nocy słychać. Drogi na noc zamknąć. I co dalej? Przedszkola zlikwidować, ….

  3. To jest nie zaprzeczalny fakt że nie da dogodzić się wszystkim:)Mieszkam w centrum Legionowa i przelatujące(podchodzące do lądowania) samoloty w żadnym stopniu nie były uciążliwe.Trochę wyrozumiałości drodzy państwo,mieszkamy tuż obok dużego miasta i dziwne żeby państwo nie odczuwali jakiś drobnych niedogodności.Pozdrawiam.

  4. Trochę szkoda, bo ja akurat lubiłem popatrzeć na te latające kolosy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close