Młodzieżowa Rada Miasta Legionowo

Młodzieżowa Rada Miasta Legionowo wznawia działalność pod przewodnictwem nowego koordynatora – Marcina Pańczuka. Pierwsze posiedzenie Rady już niebawem. Z inicjatywy legionowskich radnych oraz byłych członków MRM zmiany zaszły zarówno w funkcjonowaniu Rady, jak i w podejściu zasiadających w niej uczniów.

fot. UM Legionowo

Została ograniczona liczba radnych – z 34 do 17, bo nie chodzi o ilość, a o jakość. Legionowska młodzież doszła do wniosku, że MRM powinna składać się z osób faktycznie zainteresowanych samorządnością, takich, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w życiu Miasta.

Młodzi Radni od momentu ślubowania będą pracowali w grupach zadaniowych, co pozytywnie wpłynie na realizację przedsięwzięć. Młodzież zamierza skonkretyzować realizowane zadania oraz jasno określać priorytety. Planowana jest również poprawa komunikacji z władzami szkół, współpraca na wielu płaszczyznach. Pomysł na modyfikację Młodzieżowej Rady Miasta został zaakceptowany przez Radę Miasta Legionowo.

By zmiany mogły wejść w życie powołano komisję, która opracowała konieczne modyfikacje w statucie oraz przeprowadziła konkurs na koordynatora MRM. Został nim Marcin Pańczuk – nauczyciel przysposobienia obronnego w Liceum im. Marii Konopnickiej. Pan Marcin jest niezwykle aktywnym i charyzmatycznym człowiekiem, kochającym pracę z młodzieżą, trzykrotnie nagrodzonym tytułem „Nauczyciel Roku” w I L.O.

Na początku 2013 spośród uczniów legionowskich szkół ponadpodstawowych wyłoniono nowych członków Młodzieżowej Rady. Po wypowiedzeniu słów ślubowania Radnymi zostaną: Julia Ślaska (Gim. nr 5), Ewelina Parzuch (Gim. nr 3), Karol Lewiński (Gim. nr 6), Ania Koleszuk (Gim. nr 1), Michał Targosiński, Jan Korzeniowski i Łukasz Nowotka ( Zespół  Szkół Salezjańskich), Adrianna Chojnacka, Joanna Kołodziej i Aleksandra Edelwein (Gim. nr 4), Radek Skowroński i Daria Szulim (Gim. nr 2), Magda Chylak i Weronika Pacek ( II LO), Maciek Szustecki, Sylwia Podgórska i Michalina Mitura (I LO).

/UM Legionowo/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Młodzieżowa Rada Miasta Legionowo"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *