Młodzież z Ukrainy w Konopnickiej

Fot. L.O. im. M. Konopnickiej, Legionowo

We wtorek (28.10) dwujęzyczne gimnazjum przy L.O. im. M. Konopnickiej w Legionowie gościło 12-osobową grupę młodzieży z Ukrainy wraz z opiekunami. Młodzież zwiedziła szkołę zwracając szczególną uwagę na kompleks sportowy. Przy okazji odwiedzin odbyły się również rozgrywki w piłkę siatkową i w piłkę koszykową pod opieką p. A. Stefanowskiej i p. W. Lalka. Milena Paszyńska z klasy 2b LO świetnie sprawdziła się w roli tłumacza.

Następnie młodzież uczestniczyła w zajęciach z języka francuskiego u p. J. Magdy w grupie 1AC gimnazjum i języka niemieckiego u p. D. Rusiniak w klasie 1C gimnazjum. Kolejnym punktem były warsztaty z decoupage poprowadzone przez p. K. Cieślak, którą wspomagała jako tłumacz p. D. Stamirowska. Wspólnie z młodzieżą z Ukrainy tajniki zdobienia zgłębiały uczennice z klasy 1B gimnazjum. Każda osoba wykonała dekoracyjną drewnianą zakładkę do książki.

Na zakończenie p. A. Kardasz i p. M. Idzik wraz z klasą 1A gimnazjum poprowadziły wspólne zajęcia w języku angielskim. Były prezentacje dotyczące zainteresowań, krzyżówki i układanie kostki Rubika.

Takie spotkania dostarczają wielu wrażeń, przełamują bariery, dają możliwość wzajemnego poznania i sprzyjają integracji.

/Hanna Warzyńska – dyrektor gimnazjum przy L.O. im. M. Konopnickiej, Legionowo/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Młodzież z Ukrainy w Konopnickiej"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *