Reklama

Legio EduLegionowskiWiadomości

Młodzież z Jabłonny wybiera się na Litwę

Reklama

Pod koniec kwietnia młodzież z gminy Jabłonna odwiedzi Litwę. Czterodniowy wyjazd do miejscowości Połuknie został zorganizowany przez Barbarę Postrożną – prezes Stowarzyszenia „Sąsiedzi 05-123” z Dąbrowy Chotomowskiej. Podczas wycieczki uczniowie odwiedzą między innymi miejsca związane z Polską oraz podążą szlakiem Mickiewicza, Piłsudskiego i Słowackiego. Głównym celem wyjazdu jest nawiązanie partnerstwa i wymiana młodzieży ze Szkołą Polską im. Longina Komołowskiego w Połukniu.

Reklama

Uczestnikami wyjazdu będzie młodzież z trzech Szkół Podstawowych z gminy Jabłonna – Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej, Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stefana Krasińskiego oraz Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orła Białego z Chotomowa. W skład delegacji z każdej szkoły wejdzie siedmioro uczniów i dwoje nauczycieli.

W piątek 26 kwietnia, w trakcie pierwszego dnia pobytu na Litwie, młodzież spotka się z uczniami, gronem pedagogicznym i dyrekcją Szkoły Polskiej w Połukniu. Spotkanie będzie także okazją do nawiązania kontaktów, które w przyszłości mogą zaowocować dalszą współpracą i międzynarodową wymianą młodzieży.

W związku z wyjazdem prowadzona jest zbiórka darów dla Szkoły Polskiej. Wśród przydatnych rzeczy znajdują się: słodycze dla dzieci, sprzęt sportowy, artykuły piśmienne, środki czystości, papier do xero i zestaw narzędzi dla szkolnego konserwatora.

Projekt realizowany jest w ramach stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close