Młodzież będzie pilnować bezpieczeństwa nad Zegrzem

foto: Starostwo Powiatowe w Legionowie

Już wkrótce o nasze bezpieczeństwo na plażach Jeziora Zegrzyńskiego zadbają członkowie Młodzieżowej Grupy Ratownictwa Wodnego. We wtorek 20 listopada odbyło się pierwsze spotkanie poświęcone przyszłorocznemu programowi pt. „Bezpiecznie na lądzie i wodzie z Kapitanem Wyderką”.

foto: Starostwo Powiatowe w Legionowie

To kontynuacja działań prowadzonych przez Starostwo Powiatowe w Legionowie od 2011 roku. Program ma na celu poprawę bezpieczeństwa nad wodami Jeziora Zegrzyńskiego. Przyszłoroczny projekt będzie skierowany do dzieci i młodzieży będącej podopiecznymi Ośrodków Pomocy Społecznej z terenu Powiatu Legionowskiego.

Wtorkowe spotkanie było przeznaczone dla młodzieży w wieku 13-15 lat, która chciałaby wstąpić w szeregi Młodzieżowej Grupy Ratownictwa Wodnego. W grupie tej wykwalifikowani Ratownicy Wodni szkolą podopiecznych na swoich przyszłych zastępców. Zbiórki odbywają się w każdą sobotę w siedzibie Legionowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, a w trakcie ich trwania młodzież zdobywa zarówno wiedzę, jak i praktykę związaną z zawodem Ratownika Wodnego.

Już w przyszłym roku młodzi kadeci w ramach praktyk będą pilnować bezpieczeństwa na plażach Jeziora Zegrzyńskiego.

Wszelkie informacje na temat Młodzieżowej Grupy Ratownictwa Wodnego otrzymacie Państwo pod numerem telefonu: 695-889-010, lub w siedzibie biura Legionowskiego WOPR, ul. Warszawska 39B 05-130 Zegrze Południowe.

/Starostwo Powiatowe w Legionowie/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Młodzież będzie pilnować bezpieczeństwa nad Zegrzem"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *