Zamknij

Młodzi legionowscy judocy dobrze rozpoczęli sezon

11:01, 27.01.2014 Aktualizacja: 11:08, 27.01.2014
Skomentuj

W  sobotę (25.01),  judocy z Legionowskiego Towarzystwa Sportowego sprawdzianem w Milanówku rozpoczęli nowy sezon sportowy. W Mistrzostwach Milanówka w Judo pod patronatem Burmistrza wystartowało ośmiu zawodników LTS-u.

Bartek Więckowski - rzut na plecy i trzymanie, fot. LTS, Jacek Kuźmiński

Rano rywalizację zapoczątkowali najmłodsi uczestnicy w wieku 7-8 lat i wśród nich trójka reprezentantów LTS, prowadzonych przez trenerkę Madlenę Kratiuk. Oliwia Kuźmińska w kat. do 26kg uplasowała się na drugiej pozycji. Warto tutaj wspomnieć, że musiała rywalizować z chłopcami, ponieważ w jej kategorii nie zgłosiły się inne dziewczynki. Bartek Więckowski w kat. do 20kg po zwycięskich czterech pojedynkach uległ dopiero w finale i również zdobył srebrny medal. Bartka zwycięstwa zasługują na pochwałę, ponieważ wszystkie przypieczętował ładnym rzutem zakończonym trzymaniem (przewrócenie przeciwnika na plecy i przytrzymanie w tej pozycji przez 20 sek.) . Trzecim najmłodszym zawodnikiem LTS-u był debiutujący na tak poważnych zawodach Adam Walasiewicz w kat. do 35kg, który podobnie jak kolega i koleżanka z klubu zdobył srebrny medal. W starszej kategorii wiekowej siostra Adama Olimpia Walasiewicz w kat. do 45kg, nie chcąc być gorsza od brata, również stanęła na drugim miejscu podium. Jan Rzeczkowski w kat. do 39kg w jednej z najliczniej obsadzonych kategorii mimo zwycięstwa w trzech pojedynkach i porażki w dwóch uplasował się na piątym miejscu. W grupie młodzików zaprezentował się Michał Zbysiński w kat. do 46kg, jednak mimo stoczenia dwóch zaciętych pojedynków, nie zdołał stanąć na podium i ostatecznie zajął piąte miejsce. Najstarsi zawodnicy mistrzostw, tj. juniorzy młodsi rywalizowali na koniec dnia. W tej grupie wystartowało dwóch podopiecznych trenerów Anny i Jacka Kuźmińskich. Maciej Dębski i Dawid Więckowski rywalizowali w tej samej kategorii wagowej do 66 kg. mimo, że walczyli w dwóch innych grupach losy turnieju tak pokierowały, że obaj spotkali się w bratobójczej walce o trzecie miejsce. Ta  była bardzo zacięta i zarówno Dawid, jak i Maciek, byli blisko odniesienia zwycięstwa przed upływem regulaminowego czasu, jednak nieznaczną przewagę na Yuko zdobył Maciej Dębski i to on ostatecznie sięgnął po brązowy krążek. Dawid musiał zadowolić się piątą lokatą. Tak dobrze rozpoczęty sezon daje nadzieję, że również złote medale niebawem zawisną na szyjach legionowskich judoków, tym bardziej, że już w połowie lutego, zawodnicy LTS jadą na obóz sportowy do Zakopanego, gdzie  będą doskonalić swoja formę. /Jacek Kuźmiński - LTS, red./