Młodzi judocy z Legionowa na „Turnieju Małego Mistrza”

Występy zawodników LTS podczas Turnieju Małego Mistrza, Fot. LTS Legionowo

W minioną sobotę (18.03) judocy Legionowskiego Towarzystwa Sportowego, przy Centrum Szkolenia Policji, dzielnie walczyli na matach w Warszawie, gdzie odbyły się zawody dla najmłodszych judoków z Polski i zagranicy. „Turniej Małego Mistrza”, bo taką nazwę nadali organizatorzy z klubu Chojrak z Warszawy, gościł blisko pięciuset zawodników z krajowych klubów oraz gości zagranicznych. Legionowski klub reprezentowało dwunastu zawodników.

W mocno obsadzonym turnieju nie było łatwo o medal. Judo, jako sport walki uważa się raczej za dyscyplinę przeznaczoną dla chłopców, tym razem jednak dziewczynki okazały się bardziej zdeterminowane i chcąc pokazać chłopakom jak należy walczyć (startowały jako pierwsze) sięgnęły aż po cztery medale.

Brązowe medale zdobyły: Emilia Gawkowska, Łucja Gessel oraz Oliwia Kuźmińska, natomiast srebro w pięknym stylu wywalczyła Martyna Gawkowska, która w efektowny sposób pokonała trzy rywalki. Stosując techniki rzutów oraz unieruchomień (osaekomi), uległa dopiero w walce finałowej.

Chłopcy chcąc dorównać dziewczynom też „tanio skóry nie sprzedali”, Marcel Gościniak zdobył brązowy krążek również wygrywając trzy pojedynki. Na siódmych lokatach uplasowali się: Jan Leszczyński, Sebastian Ogrodzki, Marcel Hryniszyn, Bartosz Więckowski oraz Leon Wojtachnia. Niestety przez eliminacje nie przebrnęli: Szymon Jakubowski oraz Tytus Bartkowski – ale to dopiero ich początki w karierze sportowej.

Emocjonujące i pełne sportowego ducha starty młodych judoków pozytywnie motywują do dalszej pracy zarówno zawodników, którzy wylewają litry potu na treningach, jak również trenerów Annę Tomaszewską oraz Annę i Jacka Kuźmińskich, którzy poświęcają dużo czasu i cierpliwości w przygotowania uzdolnionej legionowskiej młodzieży.

/Jacek Kuźmiński, Prezes LTS/
www.judo-legionowo.pl

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Młodzi judocy z Legionowa na „Turnieju Małego Mistrza”"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *