MKS Poznań - KPR Legionowo 27:29 (15:14)

09:52, 15.09.2014

W sobotę (13.09) swoje pierwsze spotkanie ligowe w nowym sezonie rozegrali zawodnicy KPR Legionowo. W Poznaniu zmierzyli się z drużyną MKS Poznań.

Faworytem spotkania była legionowska drużyna. Jednak miejscowi szczypiorniści nie położyli się na parkiecie. Postanowili skutecznie walczyć o punkty przed własną publicznością. W pierwszej połowie MKS poczynał sobie na tyle dobrze, że po 30 minutach schodził do szatni z jednobramkowym prowadzeniem 15:14.

W drugiej odsłonie podopieczni Roberta Lisa wzięli się poważniej do pracy, czego skutkiem było szybkie wyjście na prowadzenie. Przewaga legionowian sięgała dwóch, trzech bramek, jednak w końcówce gospodarzom brakowało do remisu zaledwie jednego gola. Wtedy to dużą odpowiedzialność wziął na siebie Kamil Ciok, który celnym rzutem w ostatnich sekundach zapewnił pierwsze zwycięstwo KPR-u.

Kolejne spotkanie drużyna z Legionowa rozegra już w najbliższą niedzielę z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. Mecz na szczycie dwóch spadkowiczów z ekstraklasy rozpocznie się o godzinie 15.00 w legionowskiej Arenie.