Reklama

Foto/WideoLegionowskiPo godzinachSportWiadomości

Mistrzostwa Polski Policji i Mistrzostwa Legionowa dzieci w JUDO

Reklama

W piątek, 20 października Legionowskie Towarzystwo Sportowe już po raz siódmy we współpracy z Centrum Szkolenia Policji zorganizowało Mistrzostwa Policji i innych służb mundurowych w judo. Następnego dnia, w sobotę, na tej samej hali widowiskowo-sportowej CSP do rywalizacji przystąpili młodzi judocy z Legionowa, Warszawy i Wieliszewa, którzy wzięli udział w Mistrzostwach Legionowa w Judo.

Reklama

Do rywalizacji w Mistrzostwach Policji w Judo przystąpili zawodnicy reprezentujący Policję i inne zaproszone służby mundurowe. W tegorocznych Mistrzostwach udział wzięło 18 reprezentacji z poszczególnych jednostek organizacyjnych Policji, Biura Ochrony Rządu, Służby Więziennej, Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej i po raz pierwszy Wojska Polskiego, które łącznie wystawiły 57 reprezentantów.

Tegoroczne Mistrzostwa zostały zorganizowane dzięki udanej współpracy Centrum Szkolenia Policji, Zarządu Szkolnego Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych Policji, Polskiej Federacji Sportu „Gwardia” z dofinansowaniem pozyskanym z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz popularyzującego judo w Legionowie Legionowskiego Towarzystwa Sportowego.

Sport, a zarazem sztuka walki z dalekiej Japonii od samych początków jest elementem nauczania w programach kursów Policji, BOR, Służby Więziennej, Straży Granicznej czy Straży Pożarnej. Mamy nadzieję, że profesjonalnie przygotowane przez Legionowskie Towarzystwo Sportowe we współpracy z CSP, Zarządem Szkolnym NSZZP i Polską Federacją Sportu „Gwardia” zawody pozostawią dobre wspomnienia, a na co dzień podejmowana walka – niestety niesportowa, kończyła się zawsze zwycięstwem funkcjonariuszy.

LTS do piątkowej rywalizacji wystawiło dwóch zawodników Dawida i Zbyszka Więckowskich. Zbieżność nazwiska nie jest przypadkowa, bo to syn i ojciec, i co ciekawe tata startował w niższej kategorii wagowej – do 66 kg, a syn do 73 kg. Oboje, mimo stoczenia zaciętych pojedynków uplasowali się na piątych pozycjach.

Mistrzostwa Legionowa w Judo po raz drugi mogły się odbyć w przestronnej hali sportowej CSP na czterech tatami. Sobotnie zawody przyciągnęły niebagatelną liczbę uczestników – 82 judoków wieku od 4 do 15 lat. Przystąpili oni do rywalizacji o medale i drobne upominki przygotowane dla wszystkich wojowników, tak aby nikt nie pojechał do domu z pustymi rękoma.

W tegorocznym turnieju rywalizowali zawodnicy z trzech klubów: Sekcji Judo z Wieliszewa, UKJ Arcus Warszawa i gospodarz LTS Legionowo. Zawodnicy toczyli bardzo zacięte i emocjonujące walki. Najwięcej na ten temat mogą powiedzieć licznie wypełniający halę kibicujący rodzice, dziadkowie i znajomi, którym emocje z maty udzielały się tak mocno, że niejednokrotnie mieli ochotę pomóc własnym pociechom (tych zapraszamy na zajęcia sekcji Masters, która działa przy CSP). Jako, że judo to sport oparty na bezpiecznych technikach samoobrony można było oglądać bezpieczną pełną emocji i zaangażowania rywalizację, którą świetnie prezentowali zarówno ci najmniejsi, jak i ci nieco starsi.

Po zakończeniu zawodów wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni medalami i drobnymi upominkami. W ceremonii dekoracji uczestniczyli Pani Anna Tomaszewska i Pani Anna Kuźmińska – trenerki LTS. Dobrze, że tak udane święto legionowskich judoków udało się zakończyć bez urazów, a wszyscy zawodnicy zmotywowani do dalszych treningów  i w fantastycznych humorach udali się na ufundowaną przez Prezesa LTS Jacka Kuźmińskiego pizzę do pobliskiej kręgielni.

Wyniki Mistrzostw Legionowa w Judo z okazji 10-lecia Sekcji Judo LTS

Zwycięzcy zawodów:

NAZWISKO I IMIĘ KLUB
Nowak Łucja LTS
Kądzielski Franciszek LTS
Piekarski Stanisław LTS
Niewierowski Piotr LTS
Balwin Mikołaj LTS
Ostrowski Wojciech LTS
Malanowska Maria LTS
Gosciniak Marcel LTS
Więckowski Bartosz LTS
Pokojski Jan LTS
Zreda Jakub LTS
Gessel Łucja LTS
Balwin Jan LTS
Boński Oskar LTS
Gawkowska Martyna LTS
Nowak Krzysztof LTS
Gessel Jan LTS
Binder Lolek UKJ ARCUS
Wenda Maksymilian Wieliszew
Dłutek Szymon Wieliszew
Ślusarska Maja Wieliszew
Wicha Oskar Wieliszew
Gągolewska Zuzanna Wieliszew
Kojtek Aleksandra Wieliszew

Klasyfikacja drużynowa:

1 – LTS Legionowo – trenerzy: Anna Tomaszewska, Anna Kuźmińska, Jacek Kuźmiński;

2 – Sekcja Judo Wieliszew – trener Madlena Kratiuk

3 – UKJ Arcus Warszawa – trener Przemysław Źródło

Jacek Kuźmiński
Prezes LTS
www.judo-legionowo.pl

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button