Reklama

LegionowskiPo godzinachSportWiadomości

Mistrz Polski, motorowodniak z Chotomowa zakończył kolejny sezon

Reklama

Jakub Rochnowski – 11-letni zawodnik z Chotomowa (gmina Jabłonna), który w 2015 roku zdobył Mistrzostwo Polski w kategorii GT15, także w tym sezonie nie zawiódł naszych oczekiwań. Po emocjonujących startach w trzech eliminacjach Motorowodnych Mistrzostw Polski, które odbywały się na akwenach w Toruniu, Chodzieży oraz Chełmży znowu stanął na najwyższym podium z dorobkiem 3400 pkt.

Reklama

Zawodnik z Chotomowa startował w tym roku po raz pierwszy również w Mistrzostwach Świata GT15, które odbyły się w dniach 22-24 lipca w Tallinie w Estonii. Zmierzył się tam z 30 zawodnikami z wielu krajów. Między innymi z Litwy, Łotwy, Rosji, Wielkiej Brytanii, Szwecji i oczywiście z faworytami zawodów z Estonii. Choć podczas Mistrzostw Świata nie udało się zająć znaczącego miejsca, to jednak jak mówi Jakub Rochnowski – Był to dla mnie doskonale spędzony czas i fantastyczna rywalizacja z zawodnikami na światowym poziomie. Start w zawodach pozwolił na zebranie doświadczeń i cennych uwag dotyczących przygotowania sprzętu i techniki jazdy. W przyszłym roku będę bogatszy o nowe doświadczenia i z pewnością będzie lepiej – zapowiada 11-latek z Chotomowa.

GT15 jest kategorią wyścigów szybkich łodzi motorowych rozgrywanych po okręgu. Dopuszczone do zawodów łodzie posiadają kadłub w kształcie litery „V”. Jakub Rochnowski, który występuje w barwach klubu WKS Zegrze ściga się łodzią produkcji norweskiej – Winrace, napędzaną czterosuwowym silnikiem o mocy 15 KM – MERCURY. Podczas zawodów łodzie osiągają prędkość do 70 km/h.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close