Minister Administracji i Cyfryzacji w Legionowie

Fot. UM Legionowo

Spotkanie ze słuchaczami Uniwersytetu III Wieku oraz samorządowcami to główne punkty czwartkowej (21.05) wizyty Ministra Administracji i Cyfryzacji w Legionowie. Podczas niej Andrzej Halicki skupił się przede wszystkim na cyfryzacji, używaniu aplikacji mobilnych oraz o prowadzonym razem z TVP systemie wczesnego ostrzegania.

– Cyfryzacja jest obecnie kluczem – stoimy u progu rewolucji cywilizacyjnej, nie dotyczy to tylko samej infrastruktury, ale także każdej sfery życia codziennego – mówił Andrzej Halicki. – Takie przykłady, jak legionowski Zespół Szkół, w którym powstała nowoczesna pracownia, dająca dużej liczbie uczniów dostęp nie tylko do najnowocześniejszego sprzętu, ale także szerokopasmowego internetu – to powinna być norma w kraju. Cieszy mnie, gdy słyszę legionowskich seniorów – jak bardzo interesujecie się cyfryzacją, jak bardzo aktywnie zabiegacie o dostęp do tych technologii, aby coś osiągnąć, poprawić jakość życia – kontynuował minister.

Pracownia komputerowa, o której wspomniał minister Halicki została przekazana uczniom w środę przed południem. Liczy ona 26 stanowisk dla uczniów i jedno dla nauczyciela. Podobną pracownią może się pochwalić także Zespół Szkół nr 1. – W tych szkołach nauczyciel nie rozdaje testów na kartkach papieru – wystarczy, że wybierze polecenie „rozdaj klasówki”, a każdy uczeń otworzy je na swoim monitorze. Podczas klasówki nauczyciel może podglądnąć postępy każdego z podopiecznych i pomóc mu, a po określonym czasie za pomocą jednego przycisku „zebrać” klasówki. To ogromne ułatwienie dla pedagogów – mówi Kierownik Zespołu ds. Informatyzacji Szkół UM Legionowo, Maciej Skarżyński.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Minister Administracji i Cyfryzacji w Legionowie"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *