Reklama

KulturaLegionowskiPo godzinachWiadomości

Mini Opera w Sali Klenczona! Wyjątkowy spektakl na Dzień Dziecka w Wieliszewie

Reklama

W pierwszą niedzielę czerwca (3.06) w Sali Koncertowej im. Krzysztofa Klenczona w Wieliszewie zostanie wystawiony wyjątkowy spektakl słowno-muzyczny zatytułowany „Operowo-językowy zawrót głowy”. To wyjątkowe przedstawienie artystyczno-edykacyjne, które przybliża młodym melomanom muzykę klasyczną, zachęca do poprawnego posługiwania się polszczyzną, a przy tym doskonale bawi! Najlepszą rekomendacją spektaklu jest osoba reżysera – to znana i lubiana polska aktorka Anna Seniuk. Bilety w cenie 40 złotych są już do nabycia w Gminnym Centrum Kultury w Łajskach.

Reklama

„ … Oto jesteśmy świadkami niezwykłej chwili. Już za moment odbędzie się uroczysta premiera opery dziecięcej! Kropka wraz z Wykrzyknikiem czekają za kulisami i nerwowo zerkają na widownię… Kto by jednak pomyślał, że kłopoty zaczną się jeszcze przed rozpoczęciem spektaklu? Wykrzyknik co rusz szuka okazji, żeby uciec ze sceny. Kropka próbując ratować sytuację, wdaje się w ciągłe kłótnie z Wykrzyknikiem. Muzycy są zdezorientowani! Na domiar złego okazuje się, że Wykrzyknik zapomniał dostarczyć wykonawcom libretta operowego na dzisiejszy wieczór… Odtąd wszyscy artyści zmuszeni są improwizować i zdać się na własne pomysły. Czy uda im się przełamać przeciwności, pokonać błędy językowe, pogodzić między sobą i doprowadzić operę do wielkiego finału? …”

Ta barwna opowieść w zabawny, lekki i chwilami zaskakujący sposób wprowadza młodych słuchaczy w świat muzyki klasycznej oraz trudności związanych z dykcją i mową ojczystą. Nie znajdziemy tu jednak nużącej dydaktyki. Przeciwnie. Operowo-językowy zawrót głowy to doskonała okazja do zabawy i śmiechu. Chodzi przecież o to, by zarazić dzieci zapałem do piękna klasycznej opery i razem z nimi przełamać wiele językowych trudności. Dlatego w spektaklu pojawią się wspólne zabawy i ćwiczenia, pojedynki „na słowa”, a nawet aria śpiewana razem z publicznością.

Inspiracją do powstania mini opery były wiersze wybitnej pisarki dziecięcej — Małgorzaty Strzałkowskiej, pochodzące z tomików “Gimnastyka dla języka”, oraz “Wierszyki łamiące języki”. Za zgodą autorki wybrane wiersze zostały włączone do spektaklu.

Mini opera – operowo-językowy zawrót głowy, to przedstawienie przeznaczone dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat.

Informacje o spektaklu:

  • muzyka: Maciej Małecki
  • libretto: Magdalena Małecka-Wipppich
  • reżyseria: Anna Seniuk
  • teksty: Magdalena Małecka-Wipppich i Małgorzata Strzałkowska
  • scenografia: Marta Kodeniec
  • wykonawcy: Joanna Freszel w roli Kropki (sopran), Artur Janda w roli Wykrzyknika (bas baryton), Kwartet “Polonika” (orkiestra, chór i narrator) w składzie: Paulina Kusa (skrzypce I), Anna Szalińska (skrzypce II), Magdalena Małecka-Wippich (altówka), Krystyna Wiśniewska (wiolonczela)
  • czas trwania: około 60 minut
  • data: niedziela, 3 czerwca 2018 r., godz. 16:00
  • miejsce: Sala Koncertowa im. K. Klenczona w Wieliszewie, ul. Modlińska 1.

Portal Legio24.pl objął wydarzenie swoim patronatem medialnym.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close