Mikołajkowy Dzień Sportu w Zakroczymiu

09:47, 10.12.2012

Już po raz drugi, tym razem 8.12.2012 roku, UKS Lider działający przy Gimnazjum nr 1 w Zakroczymiu zorganizował Mikołajkowy Dzień Sportu dla dzieci i młodzieży, jak również dorosłych. Tym razem uczestnicy rywalizowali w takich dyscyplinach sportu jak piłka nożna, tenis stołowy czy piłka siatkowa.

erc_71_1355128330

Turniej piłki nożnej został zorganizowany dla reprezentacji klas uczących się w Gimnazjum. Wzięły w nim udział reprezentacje klas IB, IAC, IIB, IIIB i IIIC. Turniej wygrała klasa IIIB w składzie: Milewski, Górecki, Czarnecki, Kuczkowski, Wiklak, Gromadka, Kobuszewski, Sadowski. Drugie miejsce zajęła klasa IIIC, a trzecie klasa IIB. Bardzo dużo emocji dostarczył turniej tenisa stołowego. Odbył się on w trzech kategoriach. Jako, że nikt nie zgłosił się w kategorii Szkoła Podstawowa, ze wszystkich chętnych uczestników w kategorii Gimnazjum zostały w wyniku losowania wyłonione dwie grupy, w których stoczono walkę o zwycięstwa. Warto w tym miejscu zaznaczyć i podziękować jednocześnie, za udział w turnieju chłopców z Zespołu Szkół nr 3 w Nowym Dworze Mazowieckim. W I kategorii chłopców z Gimnazjum zwycięstwo odniósł Mateusz Świderski z Zakroczymia, II miejsce zajął Patryk Laś z Modlina, a III Marcin Kęciński również z Modlina. W II kategorii zwyciężył Patryk Szynkler z Zakroczymia, II miejsce zajął Michał Gromadka, a III Marcin Gromadka (obaj Zakroczym). W III kategorii powyżej 16 roku życia udział wzięło 8 osób, w tym uczeń III klasy Gimnazjum Marcin Kuczkowski. Postanowił on spróbować swoich sił z najstarszymi. Należy zaznaczyć, że za przeciwników miał zawodników, którzy za czasów swojej młodości zaliczali się do bardzo dobrze grających zawodników. Marcin Kuczkowski okazał się zwycięzcą turnieju. II miejsce zajął Piotr Skibiński, a III miejsce Marcin Brodnicki. Zakroczymski, Mikołajkowy Dzień Sportu zakończył mecz piłki siatkowej pomiędzy drużyną UKS LIDER a Przyjaciółmi Krzysztofa Zocha. Jako, że do turnieju zgłosiły się tylko dwie drużyny, grano do 5 wygranych setów, a mecz zakończył się zwycięstwem drużyny UKS Lider 5:2. Wszyscy uczestnicy podkreślili, że organizacja takich turniejów, to świetna forma spędzenia wolnego czasu. Wyrazili również nadzieję, że idea organizacji Mikołajkowego Dnia Sportu będzie podtrzymana.

Autor: Artur Ciecierski