Mieszkańcy Jabłonny uczcili Światowy Dzień Poezji

Światowy Dzień Poezji w Jabłonnie, fot. GBP Jabłonna

W piątek (13.04) w sali widowiskowej GCKiS w Chotomowie odbyła się wyjątkowa uroczystość związana ze Światowym Dniem Poezji ustanowionym przez UNESCO. Podczas specjalnego koncertu mieszkańcom gminy zaprezentowali się artyści pochodzący z Polski, Rumunii, Wietnamu i Włoch, którzy nie tylko recytowali, ale także śpiewali znakomite utwory poetyckie.

Podczas koncertu swoją twórczość przedstawili goście z zagranicy: Nicola Accetura i Joanna Kalinowska – poetka i tłumaczka poezji włoskiej, które przybyły z Włoch, Enormi Stationis z Rumunii oraz Lam Quang My z Wietnamu, który – co trzeba zauważyć – swoją poezję cudownie wyśpiewał. Polskę reprezentowali: Barbara Sitek – Wyrembek z Ciechanowa, Anna Czachorowska – mieszkanka Legionowa oraz Jan Rychner z Warszawy.

Od strony muzycznej zaprezentowały się młode i zdolne artystki, stypendystki Aleksandra Nawrockiego: Diana Biseada – wokalistka z Rumunii i Nikola Rosa – skrzypaczka, mieszkanka Jabłonny.

Młode artystki jak i poeci urzekli chotomowską publiczność. Brawom i bisom nie było końca.

Koncert poprowadził organizator Światowego Dnia Poezji UNESCO w Polsce i zagranicą Aleksander Nawrocki – poeta, prozaik, krytyk literacki, tłumacz, a także redaktor naczelny czasopisma „Poezja Dzisiaj”.

Nie obyło się także bez specjalnych prezentów dla gości, którzy otrzymali czerwone róże oraz upominki od Stowarzyszenia Przyjaciół Gminy Jabłonna.

/red., GBP Jabłonna/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Mieszkańcy Jabłonny uczcili Światowy Dzień Poezji"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *