Mieszkańcy Jabłonny już w sobotę będą mogli oznakować swój rower

Akcje znakowania rowerów organizowane w przeszłości cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Fot. KPP Legionowo

W najbliższą sobotę (26.05), w godz. od 12:00 do 16:00, w siedzibie Komisariatu Policji w Jabłonnie odbędzie się akcja znakowania jednośladów. Podczas tak zwanego znakowania jednoślad otrzymuje unikatowy numer, który wraz z danymi właściciela trafia do specjalnej bazy danych. W przypadku kradzieży dużo łatwiej jest taki pojazd zidentyfikować i odnaleźć. Akcja znakowania jednośladów jest częścią odbywającego się w sobotę Gminnego Pikniku z okazji Dnia Dziecka.

Procedura znakowania roweru polega na wygrawerowaniu specjalnym urządzeniem, jakim jest „engrawer”, oznaczenia składającego się z liter i cyfr, a następnie rejestracji w bazie danych prowadzonej przez Policję. Każdy oznakowany rower zostanie opatrzony w miejscu widocznym naklejką samoprzylepną informującą o dokonaniu oznakowania.

Mikroudarowa technologia „engrawera” pozwala na wykonanie oznakowania, a ponadto powoduje zmiany w strukturze materiału – wykrywane nawet po powierzchniowym zatarciu znaków.

Elementy podlegające oznakowaniu oraz miejsca wykonania oznaczeń:

  • rama roweru pod kierownicą,
  • ramię przekładni sprzężone z przekładnią,
  • przedni widelec.

Przed oznakowaniem roweru, policjant wypełnia elektroniczny formularz zgłoszeniowy w celu wygenerowania przez system niepowtarzalnego kodu.

Rejestracja w komputerowej bazie danych odbywać się będzie na podstawie:

  • dokumentu tożsamości właściciela (osoba pełnoletnia),
  • dowodu zakupu – paragon lub faktura, umowa kupna – sprzedaży, wg. oświadczenia właściciela.

Aby oznakować swój jednoślad podczas sobotniej akcji należy wcześniej zgłosić taką chęć u dzielnicowego swojego rejonu. Można to zrobić telefonicznie pod numerem telefonu 22 774 43 44.

/red., KPP Legionowo/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Mieszkańcy Jabłonny już w sobotę będą mogli oznakować swój rower"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *