Reklama

Dobrze Wiedzieć!

Miejsca warte zobaczenia w Madrycie

Reklama

Madryt bez wątpienia jest miejscem, gdzie można zobaczyć zapierające dech w piersiach zabytki i atrakcyjne miejsca do zwiedzania. Nie czekaj – poznaj miejsca warte zobaczenia w Madrycie.

Reklama

Wszyscy wiedzą, że bogactwo kulturowe Madrytu jest naprawdę imponujące. Już dawno zauważono, że mnogość atrakcji turystycznych sprawia, iż podróżni finalnie często nie są pewni, co warto zobaczyć w stolicy Hiszpanii, od czego zacząć, na czym skończyć, a co sobie odpuścić. Niestety niemal niemożliwe jest zobaczenie wszystkich skarbów Madrytu. Na szczęście istnieją takie, na które warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Poznaj je.

Madryt – co warto zobaczyć w stolicy Hiszpanii?

Dworzec kolejowy Madrid Atocha

Trzeba przyznać, że liczne atrakcje turystyczne w Madrycie naprawdę zapierają dech w piersiach. Jedną z takich atrakcji jest znajdujący się w centrum miasta dworzec kolejowy Madrid Atocha. Dworzec ten został otwarty w 1851 roku i już od samego początku uważano, iż jest to prawdziwe arcydzieło architektoniczne. Atrakcyjności dodaje mu pokaźny ogród tropikalny z sadzawką znajdujący się w głównym holu. Podróżnych z pewnością ucieszy fakt, iż Madrid Atocha ma połączenia niemal z całym krajem, dzięki czemu podróż w dowolnie wybrane przez siebie miejsce na terenie Hiszpanii nie powinna stanowić większego problemu.

Muzeum Prado

Bez względu na to, czy kultura i sztuka są nieodłącznym elementem naszego życia czy też nie, będąc w Madrycie warto udać się do Muzeum Prado. Wszyscy zgodnie twierdzą, iż znajduje się tam największa kolekcja malarstwa hiszpańskiego na świecie. Warto jednak wspomnieć, że dzieła hiszpańskich artystów to nie wszystko, co możemy tam znaleźć, bowiem są tam także wyeksponowane przepiękne obrazy międzynarodowych artystów, które warto zobaczyć. Jednak zanim się tam udamy należy mieć na uwadze, że opłata za wstęp wynosi 15€, a czas na to, aby w pełni i niespiesznie zobaczyć to zapierające dech w piesiach miejsce wynosi kilka godzin.

Świątynia Debod

Co prawda, są liczne miejsca, które warto zobaczyć w Madrycie, ale Świątynia Debod jest czymś, czego z pewnością nie można przegapić. Jest to idealne miejsce zarówno na popołudniowy odpoczynek, jak i na romantyczny spacer we dwoje po zmroku czyli wtedy, kiedy obiekty są podświetlone. Co więcej, urokliwy klimat wzmacnia fakt, że z otaczającego świątynię parku jawi się przed nami naprawdę bajeczny widok na Madryt, a zwłaszcza na pałac królewski i bazylikę.

Muzeum Cerralbo

Turyści od lat z zachwytem polecają innym Muzeum Carralbo. Jest ono bardzo tanie, a wizyta w nim trwa około godziny. Co więcej, nie tylko pasjonaci kultury i sztuki ze zdumieniem polecają dzieła sztuki, antyki i eksponaty archeologiczne znajdujące się w muzeum, bowiem wprawiają one w zachwyt nawet tych, u których wrażliwość na piękno sztuki nie jest jedną z cech osobowości. Pamiętaj, że Muzeum Carralbo to nie jedyne miejsce warte zobaczenia w Madrycie, bowiem jest ich o wiele więcej i to nie tylko w stolicy, lecz również w innych miejscach Hiszpanii.

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close