Międzypowiatowe Mistrzostwa w pływaniu

23 kwietnia (wtorek) w „Aquaparku Fala” w Stanisławowie Pierwszym odbyły się Międzypowiatowe Mistrzostwa w pływaniu Indywidualnym i Sztafetowym.

fot. Starostwo Powiatowe w Legionowie

W zawodach udział wzięło siedem szkół podstawowych z powiatu piaseczyńskiego, legionowskiego, wołomińskiego i  nowodworskiego: SP nr 1 Konstancin Jeziorna, SP nr 1 Ząbki, SP nr 2 Ząbki, SP nr 5 Nowy Dwór Mazowiecki, SP Chotomów, SP Jabłonna oraz SP Józefosław.

W rywalizacji indywidualnej zawodnicy klas III i IV płynęli na 25m stylem grzbietowym i dowolnym, natomiast starsi uczestnicy (klasy V i VI) mieli do pokonania dwie długości basenu sportowego (50m) stylem grzbietowym i dowolnym. Jednak to wyścig sztafetowy budził największe emocje.  Zawodnicy (klasy III – VI)  mieli do pokonania 8 x 25m  stylem dowolnym. Tak jak przy poprzednich Mistrzostwach wyniki zawodów indywidualnych zostały zsumowane do rywalizacji drużynowej, dlatego podajemy zbiorcze wyniki, które przedstawiają się następująco:

Dziewczęta:
I miejsce – SP nr 1Konstancin-Jeziorna
II miejsce – SP Jabłonna
III miejsce – SP nr 1 Ząbki
IV miejsce – SP nr 5 Nowy Dwór Mazowiecki

Chłopcy:
I miejsce – SP Józefosław
II miejsce – SP nr 2 Ząbki
III miejsce – SP Chotomów
Zwycięzcy otrzymali z rąk Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Nieporęt Andrzeja Kuli puchary i dyplomy.  Fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Legionowie.  Imprezę prowadził p. Roman Madej – przewodniczący Gminnego Szkolnego Związku Sportowego w Nieporęcie, na co dzień nauczyciel wychowania fizycznego  i instruktor pływania.

Obsadę sędziowską stanowili ratownicy Legionowskiego WOPR – u i instruktorzy pływania: Adam Niski, Anna Wenerska, Beata Brejnakowska, Bartek Getlich, Marcin Czerwiński, Michał Madej, Paweł Jankowski , Łukasz Brejnakowski, a sekretariat zawodów prowadził p. Marek Mróz.

/Starostwo Powiatowe w Legionowie/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Międzypowiatowe Mistrzostwa w pływaniu"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *