Międzynarodowe warsztaty AIESEC

W dniach 17 lutego – 3 marca 2013r. po raz kolejny odbyły się w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Legionowie międzynarodowe warsztaty AIESEC. Głównym założeniem tej największej na świecie organizacji studenckiej jest zwiększanie zrozumienia kulturowego i współpracy międzynarodowej poprzez program wymiany praktyk. W tym roku Konopnicka gościła aż 6 studentów. W pierwszym  tygodniu były to: Mariana z Brazylii, Ezgi z Turcji oraz Anisa z  Indonezji.  W kolejnym do Legionowa przyjechali: Abigail z Malty, Ady z Egiptu oraz Michelle z Singapuru.

fot. Starostwo Powiatowe w Legionowie

Wolontariuszy AIESEC gościli w domach uczniowie liceum: Ada Dębska z 3b, Justyna Kalicka z 3b, Patrycja Stefaniak z 2c, Justyna Szczerbal z 3f, Mateusz Kanigowski z 1c oraz Rafał Misiórski z 2g.
Przez dwa tygodnie studenci prowadzili w szkole zajęcia w języku angielskim, których głównym celem było przybliżenie uczniom ojczystych krajów – ich kultury, zwyczajów, historii i współczesności.  Prezentacje wzbogacone były pokazami  zdjęć i filmów oraz quizami.  Po lekcjach uczniowie spotykali się z wolontariuszami aby porozmawiać o Polsce, ale także by nauczyć ich jazdy na łyżwach czy ugościć samodzielnie przygotowanymi specjałami polskiej kuchni.  Była to nie tylko okazja do przełamania barier językowych ale i doskonała lekcja wymiany kulturowej i tolerancji.  Wszyscy zgodnie stwierdzili, że wspólnie spędzony czas nie wystarczył aby się dostatecznie poznać.  Pozostały nowe doświadczenia, kontakty na Facebook’u i rozbudzona ciekawość świata.

Pobyt wolontariuszy AIESEC w liceum koordynowały nauczycielki języka angielskiego mgr Magda Idzik oraz mgr Adriana Kardasz.
Co o programie myślą uczniowie?

Kolejny raz gościli u nas studenci z programu AIESEC, jednak po raz pierwszy miałam okazję gościć kogoś u siebie. Swoją obecnością zaszczyciła mnie Mariana, dziewczyna z Brazylii, która pomimo krótkiego czasu pobytu (niecały tydzień), zdążyła wnieść coś nowego do mojego życia. Z czasem zauważyłam, ze wszyscy uczestnicy programu AIESEC to niezwykle otwarci, ciepli ludzie, gotowi na współpracę i naukę, a nie tylko przekazywanie nam wiedzy. Studenci zabrali nas w podróż do odległych, egzotycznych krajów, z której wspomnienia pozostaną w mym sercu na długo. Życzę sobie i innym uczniom naszej szkoły, żeby takich szans na poszerzenie horyzontów było w naszej szkole jak najwięcej.”  (Justyna Kalicka 3b)

Dzięki projektowi AISEC w naszej szkole miałam okazję poznać ciekawych ludzi, ich kulturę i zwyczaje. Cieszę się, że mogłam spędzić czas ze studentami z zagranicy, gdyż było to dla mnie niesamowitym doświadczeniem i okazją do sprawdzenia swoich umiejętności językowych.” (Justyna Szczerbal 3f)

/Starostwo Powiatowe w Legionowie/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Międzynarodowe warsztaty AIESEC"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *