Reklama

Foto/WideoLegionowskiNa sygnaleWiadomości

Michałów-Reginów: Zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów

Reklama

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 7 osób na gorącym uczynku nielegalnej produkcji papierosów. Trzech zatrzymanych to Ukraińcy, czterech Bułgarzy. Fabryka zlokalizowana była w powiecie legionowskim, w miejscowości Michałów-Reginów (gmina Wieliszew), przy ul. Warszawskiej. Straty Skarbu Państwa sięgają ponad milion złotych.

Reklama

Od kilku miesięcy policjanci CBŚ rozpracowywali grupę osób z powiatu legionowskiego, która podejrzewana była o nielegalną działalność związaną z produkcją wyrobów tytoniowych. Skuteczna praca operacyjna funkcjonariuszy pozwoliła wytypować posesję, na której mogło dochodzić do nielegalnej produkcji krajanki tytoniowej i papierosów.

Kilkunastu policjantów w jednym czasie weszło na teren posesji w miejscowości Michałów-Reginów, przy ul. Warszawskiej. Funkcjonariusze ujawnili tam kompletną linię do produkcji papierosów oraz linię do pakowania papierosów w paczki, a następnie w pakiety. W trakcie czynności policjanci zabezpieczyli także tonę krajanki tytoniowej oraz blisko 700 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów z logo jednej ze światowych marek tytoniowych. W trakcie oględzin ustalono, że zabezpieczona linia produkcyjna mogła wytwarzać 150 paczek papierosów na minutę.

Funkcjonariusze na gorącym uczynku zatrzymali 7 osób w wieku 31-57 lat – w tym trzech obywateli Ukrainy i czterech obywateli Bułgarii.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty nielegalnej produkcji wyrobów akcyzowych, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysokie grzywny. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Okręgowa Warszawa Praga w Warszawie.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close