Reklama
LegionowskiListy do redakcjiWiadomości

Michałów-Reginów: Nawożą gruz na działkę. Urząd gminy bada sprawę

Reklama

Kilka dni temu na skrzynkę e-mailową Legio24.pl otrzymaliśmy informację o tym, że na jedną z posesji w miejscowości Michałów-Reginów (gmina Wieliszew) zwożone są duże ilości gruzu. Nasz czytelnik tym faktem się zaniepokoił, bo działka, na którą gruz jest wyrzucany znajduje się w obszarze chronionego krajobrazu. Sprawę postanowiliśmy sprawdzić.

Reklama

Poniżej oryginalna treść e-maila, który został przesłany na skrzynkę Legio24.pl:

Szanowni Państwo, proszę o zainteresowanie się procederem nawożenia gruzu na działki w Michałowie Reginowie (gm. Wieliszew). Olbrzymie ciężarówki rozjeżdżają nieprzystosowane do takich pojazdów drogi gminne.

Z wiadomości z tzw. Geoportalu to jest działka nr 380 i najpewniej to nawożenie pomimo zakazu – obszar chronionego krajobrazu – organizuje gminny radny z Michałowa.

Proszę sprawdzić co w tej sprawie zrobiły władze gminy, nie robią nam asfaltów, kanalizacji, a o tej sytuacji zostały poinformowane już ponad miesiąc temu. Nie chcę, żeby innych obywateli za nieświadome nawożenie gruntu np. w Skrzeszewie karano, a radny chyba bardziej deweloper może być bezkarny.

/nazwisko do wiadomości redakcji/

Co na to Urząd Gminy?

Odpowiednie zapytania na temat składowiska gruzu w Michałowie – Reginowie wysłaliśmy do Urzędu Gminy w Wieliszewie. W przesłanej odpowiedzi urzędnicy zaprzeczają jakoby wydawali na taką działalność zgodę.

– W stosunku do właścicieli jednej z nieruchomości położnej w Michałowie-Reginowie prowadzone jest postępowanie dotyczące nawiezienia i składowania materiału nieznanego pochodzenia, zawierającego ziemię i gruz budowlany. Urząd Gminy nie wydawał zgody w tej kwestii. Kontrola została przeprowadzona przez pracowników Urzędu Gminy. Analizowane działki znajdują się w granicach Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Na podstawie Kodeksu Postępowania Administracyjnego właściciele nieruchomości zostali wezwani do złożenia pisemnych wyjaśnień w tej sprawie. Do dnia udzielania odpowiedzi nie wpłynęły wyjaśnienia – pisze w odpowiedzi na nasze pytania Magdalena Radzikowska z Urzędu Gminy w Wieliszewie.

Rozwój sytuacji będziemy monitorować.

/red./

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Jeden komentarz

  1. nic nowego – na końcu Spokojnej -Wieliszew w lesie zakopano tysiące ton gruzu i odpadów budowlanych ..obszar chroniony także z uwagi na wodociąg – nikt nie widział setek ciężarówek ,pracującej non stop koparki ?..Nadal sypią przy Spokojnej…cisza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button