Michałów – Grabina: Pożar w garażu. Paliły się materiały remontowe

Fot. arch. Legio24

W poniedziałek (25.04) tuż przed godziną 23:00 legionowska straż pożarna została powiadomiona o pożarze, który wybuchł w jednym z garaży znajdujących się przy ul. Kwiatowej w miejscowości Michałów – Grabina (gmina Nieporęt). Na miejsce zadysponowano w sumie 3 wozy gaśnicze.

Kiedy pierwszy zastęp strażaków dojechał pod wskazany adres, ogień trawił znajdujące się w garażu materiały wykorzystywane podczas remontu takie jak: farby, lakiery, deski itp. Na miejscu był obecny właściciel. Ponieważ garaż był przybudowany do bliźniaczego domu mieszkalnego istniało ryzyko przeniesienia się płomieni także na zabudowania mieszkalne.

– Strażacy rozpoczęli akcję gaśniczą od podania jednego prądu wody na palące się materiały. Po stłumieniu ognia wszystkie wyniesiono na zewnątrz i jeszcze raz przelano wodą. Pomieszczenia garażu zostały także dokładnie przewietrzone – informuje naszą redakcję dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie.

W wyniku pożaru spaleniu uległy przechowywane w budynku przedmioty oraz częściowo jego wnętrze. Z powodu wysokiej temperatury popękały także szyby w oknach.

Akcja gaśnicza, w której udział brały dwa wozy z JRG Legionowo i jeden z Wojskowej Straży Pożarnej z Zegrza trwała około godziny.

/red/

2 razy komentowano artykuł "Michałów – Grabina: Pożar w garażu. Paliły się materiały remontowe"

  1. JohnRambho | 26/04/2016, godz. 20:31 |

    Zabrakło paliwa a na wodę auta nie pojadą huhuhu

  2. A czemu nie dojechała żadna z nieporęckich OSP, choć mają dużo bliżej, np. z Kątów Węgierskich?

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *