Nasze Miasto Nasze Sprawy wygrywa wybory uzupełniające na os. Piaski

Mirosław Grabowski, kandydat na Radnego Komitetu Wyborczego Nasze Miasto Nasze Sprawy, Fot. NMNS

Niedzielne (3.12) wybory uzupełniające do Rady Miasta Legionowo, które odbywały się na os. Piaski wygrał bezapelacyjnie Mirosław Grabowski, przedstawiciel opozycyjnego wobec Prezydenta Smogorzewskiego Stowarzyszenia Nasze Miasto Nasze Sprawy. Grabowski uzyskał 220 głosów. Natomiast Michał Margis promowany przez władze miasta zdobył zaledwie 43 głosy.

– Pragnę serdecznie podziękować wszystkim z Państwa, którzy w tak dużej liczbie zdecydowali się na uczestnictwo w wyborach i oddanie swojego głosu na mnie. Mandat zaufania, którym mnie Państwo obdarzyliście, to duża satysfakcja, ale przede wszystkim traktuję go jako zobowiązanie wobec mieszkańców Osiedli Piaski i Kozłówka. Będę starał się godnie reprezentować Państwa w Radzie Miasta Legionowo oraz zabiegać o realizację wszystkich spraw, o których rozmawialiśmy w czasie spotkań wyborczych. Dziękuję również tym wszystkim wyborcom, którzy oddali głos na moich kontrkandydatów. Uczestnicząc w wyborach daliście Państwo dowód obywatelskiej postawy. Moim niedawnym konkurentom życzę dalszej aktywności w działaniach na rzecz naszych osiedli i ich mieszkańców. Mam nadzieję na dobrą współpracę w tym zakresie. Pozostając do Państwa dyspozycji, jeszcze raz bardzo dziękuję – czytamy w oświadczeniu nowego radnego, Mirosława Grabowskiego, wydanym już po ogłoszeniu wyników wyborów.

W okręgu wyborczym Nr 5, w którym odbywały się wybory uzupełniające, uprawnionych do głosowania było 2322 legionowian. Z prawa wyboru swojego przedstawiciela w Radzie Miasta skorzystało 414 osób – podaje Urząd Miasta Legionowo.

Wyniki wyborów uzupełniających do Rady Miasta Legionowo w okręgu nr 5

1. GRABOWSKI Mirosław zgłoszony przez
KWW NASZE MIASTO NASZE SPRAWY, Lista nr 1 – 220 głosów

2. MARGIS Michał Leszek zgłoszony przez
KWW NASZE LEGIONOWO, Lista nr 2 – 43 głosy

3. WŁASIUK Tomasz zgłoszony przez
KWW NOWOCZEŚNI DLA LEGIONOWA, Lista nr 3 – 10 głosów

4. CALIŃSKI Jerzy Aleksander zgłoszony przez
KWW KUKIZ ‘ 15 Legionowo, Lista nr 4 – 6 głosów

5. SKIBA Czesława zgłoszona przez
KWW AKTYWNE OSIEDLE, Lista nr 5 – 51 głosów

6. SPERLING Artur zgłoszony przez
KWW ARTURA SPERLINGA, Lista nr 6 – 71 głosów

7. TRACZYK Sławomir zgłoszony przez
KWW TRACZYK DLA LEGIONOWA, Lista nr 7 – 12 głosów

/red/

1 raz komentowano artykuł "Nasze Miasto Nasze Sprawy wygrywa wybory uzupełniające na os. Piaski"

  1. Kpina z demokracji. Równie dobrze mógł dostać 72 głosy i też by został miejskim radnym – decydować o budżecie, inwestycjach itd. Powinno się wprowadzić jakieś progi minimalne żeby o losie naszego miasta nie decydowali przypadkowi ludzi i żeby angażować lokalne społeczności do udziału w wyborach.

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *