Nasze Miasto Nasze Sprawy chce referendum w sprawie włączenia Legionowa do Warszawy

NMNS chce referendum w sprawie nowej ustawy o M. St. Warszawa, Fot. Legio24.pl

Opozycyjne wobec legionowskiej władzy Stowarzyszenie Nasze Miasto Nasze Sprawy chce referendum w sprawie ewentualnego włączenia Legionowa do planowanej przez Prawo i Sprawiedliwość nowej aglomeracji warszawskiej. – Włączenie Legionowa do metropolii warszawskiej, to oddanie części kompetencji lokalnego samorządu, tym samym ograniczenie jego niezależności. To nam się nie podoba – mówi wprost Prezes NMNS, Bogdan Kiełbasiński, który zaznacza jednocześnie, że przygotowywana ustawa ma tylko jeden cel – umożliwienie Prawu i Sprawiedliwości zdobycie władzy w stolicy Polski. Bogdan Kiełbasiński wydał w tej sprawie specjalne oświadczenie, które publikujemy poniżej:

Chcemy referendum! Politycy nie decydujcie za nas!

W poniedziałek (30.01) grupa posłów Prawa i Sprawiedliwości złożyła w Sejmie projekt Ustawy o ustroju miasta stołecznego Warszawy. Projekt zakłada, że Warszawa stanie się metropolitalną jednostką samorządu terytorialnego, do której włączone zostaną 32 sąsiednie gminy. Szybka ścieżka legislacyjna tego projektu wpisana w kalendarz wyborczy, to droga „na skróty”, mająca przynieść PiS sukces wyborczy w Warszawie, będącej dotychczas twierdzą Platformy Obywatelskiej.

Proponowany nowy podział administracyjny nie jest wynikiem przemyślanej strategii rozwoju regionu, to efekt toczącej się od lat „wojny” dwóch największych partii politycznych. Górę biorą doraźne interesy partyjne, nikt nie pyta mieszkańców gmin i powiatów o zdanie, nie przeprowadzono akcji informacyjnej, pogłębiając w ten sposób chaos. W miejsce poważnej debaty na temat proponowanych zmian i ich skutków, z jednej strony mamy zapewnienia, że mieszkańcy włączanych do metropolii gmin zyskają na tym rozwiązaniu, gminy zachowają dotychczasową samodzielność, a komunikacja będzie tańsza i lepsza. Z drugiej strony lament opozycji, która obawia się utraty ostatnich bastionów władzy w lokalnym samorządzie. Chciałbym wierzyć, że jest inaczej, ale słuchając tych dramatycznych wystąpień, mam wrażenie, że chodzi o sztuczne podgrzewanie atmosfery.

Włączenie Legionowa do metropolii warszawskiej, to oddanie części kompetencji lokalnego samorządu, tym samym ograniczenie jego niezależności. To nam się nie podoba. Od 20 lat nasze Stowarzyszenie działa na rzecz rozwoju samorządności i samodzielności w podejmowaniu decyzji ważnych dla lokalnej społeczności. Uważamy, że aktualny podział administracyjny powiatów i gmin przyległych do Warszawy sprawdził się. Jeżeli partia rządząca ma inne zdanie to chcielibyśmy wiedzieć, czy mieszkańcom Legionowa i powiatu legionowskiego będzie się żyło lepiej, czy też będziemy „na łasce” warszawskich urzędników. Dlatego żądamy od polityków rzeczowej dyskusji na temat korzyści i zagrożeń oraz udziału w niej mieszkańców, którzy ostateczną decyzję powinni podjąć głosując w referendum. Jest to jedyna droga i możliwość wprowadzenia tak poważnych zmian. Politycy, nie decydujcie za nas!

/Bogdan Kiełbasiński, Prezes Legionowskiego Stowarzyszenia Promocji Samorządności NASZE MIASTO NASZE SPRAWY, red./

5 razy komentowano artykuł "Nasze Miasto Nasze Sprawy chce referendum w sprawie włączenia Legionowa do Warszawy"

  1. @ase polecam zajrzeć do Ordynacji Podatkowej co powinna zawierać decyzja.
    Na przyszłość – najpierw upewniamy się co do swojej “posiadanej wiedzy”, a potem komentujemy.

  2. Urząd Miasta przesyła decyzje z podatkiem od nieruchomości, pod tymi decyzjami jest xerowany podpis kierownika referatu dochodów, “decyzje” z “podpisem” xero są wadliwe, odwołanie na taka decyzję wniesione do SKO bedzie skuteczne i “decyzja” zostanie uchylona!!! …to jest brak kompetencji pracowników UM.

  3. Aksamit raczej poliester.Wiejski głupek.Podobno zaczepia pod galeriami młode jak i nieco starsze dziewczyny.Będzie siedzieć jak jego kumple.

  4. @wuwu – Roman kazał hejtować – no cóż taka praca, ale proszę wymyśl coś ciekawszego.

  5. Panie Kiełbasiński
    ale nikt Panu nie zabroni dalej działać dla lokalnej społeczności.Chyba jednak chodzi tu o stołki

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *