Medalowe miejsca zegrzyńskich szermierzy w mistrzostwach świata (galeria)

10:00, 21.12.2018 Aktualizacja: 11:56, 21.12.2018

W dniach od 10 do 17 grudnia w miejscowości Nancy, we Francji odbyły się Mistrzostwa Świata w Szermierce pod patronatem Międzynarodowej Rady Sportu Wojskowego (CISM), w których medalowe miejsca zdobyli szermierze Wojskowego Zespołu Sportowego CSŁiI.

Srebrny medal w drużynie zdobyli następujący wojskowi szpadziści: st. szer. Radosław Zawrotniak, szer. Mateusz Antkiewicz, st. szer. Seweryn Brzozowski i st. szer. Mateusz Nycz. Natomiast tytuł wicemistrzowski we florecie przypadł: szer. Hannie Łyczbińskiej, szer. Martynie Jelińskiej, st. szer. Małgorzacie Wojtkowiak i st. szer. Martynie Synoradzkiej.

Z kolei na trzecim stopniu podium stanęły: szpadzistki - st. szer. Danuta Dmowska-Andrzejuk, st. szer. Magdalena Piekarska, st. szer. Ewa Nelip-Trzebińska i st. szer. Blanka Błach oraz szablistki - st. kpr. Aleksandra Shelton, st. szer. Bogna Jóźwiak, st. szer. Katarzyna Kędziora i szer. Angelika Wątor.

Wojskowi szermierze zdobyli również cztery medale w rywalizacji indywidualnej. Wicemistrzynią świata we florecie została szer. Hanna Łyczbińska. Natomiast brązowe medale zdobyli: szpadzistka st. szer. Danuta Dmowska-Andrzejuk, szpadzista st. szer. Radosław Zawrotniak i szablistka szer. Angelika Wątor.

W Mistrzostwach Świata w Szermierce we francuskim Nancy o medale rywalizowało 91 zawodników i 77 zawodniczek z 16 państw. Natomiast już za rok najlepsi wojskowi szermierze walczyć będą o medale uczestnicząc w VII Letniej Olimpiadzie Wojskowej w chińskim Wuhan.