Reklama

LegionowskiMazowsze - wiadomości z regionuNa sygnaleWiadomości

Mazowsze: Władze województwa dołożą się do zakup sprzętu dla OSP

Reklama

Władze Województwa Mazowieckiego prowadzą konkurs dotyczący pomocy finansowej dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Pieniądze w nim uzyskane gminy będą mogły przeznaczyć na zakup potrzebnego sprzętu ratowniczego, jak i nowych samochodów gaśniczych. W budżecie województwa na ten cel w tym roku zabezpieczono 3 mln złotych.

Reklama

W styczniu samorząd województw przyjął informację w sprawie uruchomienia „Samorządowego Programu dotyczącego pomocy finansowej dla gmin/miast w ramach zakupu nowych średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych ze sprzętem ratowniczo-gaśniczym zamontowanym na stałe oraz zakupu sprzętu ratowniczo–gaśniczego dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych »OSP–2016«”.

W 2016 r. jednostki OSP będące w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym (KSRG) mogą ubiegać się o środki na nowe średnie samochody ratowniczo-gaśnicze oraz sprzęt ratowniczo–gaśniczy. W przypadku OSP nie będących w KSRG, a posiadających przynajmniej jeden samochód ratowniczo–gaśniczy, dofinansowanie zakupu kolejnego średniego samochodu ratowniczo–gaśniczego, może przyczynić się do wcielenia ich do systemu.

W przypadku złożonego wniosku na nowy, średni samochód ratowniczo– gaśniczy ze sprzętem ratowniczo–gaśniczym zamontowanym na stałe wysokość przydzielonej kwoty ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego będzie wynosić do 100.000 zł, natomiast w przypadku zakupu sprzętu specjalistycznego wysokość kwoty dofinansowania wyniesie do 25% wartości poszczególnej wnioskowanej rzeczy.

Termin składania wniosków to 12 lutego 2016 r. Więcej informacji o konkursie można znaleźć tutaj.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close