Reklama

LegionowskiNa sygnaleWiadomości

Mazowsze po przejściu frontu burzowego. Komunikat Wojewody

Reklama

Uszkodzone budynki, powalone drzewa, dwie poszkodowane osoby – to efekt czwartkowej (21.06) nawałnicy, która przetoczyła się wieczorem przez teren województwa mazowieckiego. W sumie, po przejściu frontu burzowego, mazowieccy strażacy interweniowali aż 1523 razy. Na terenie powiatu legionowskiego, w Nieporęcie, doszło do śmiertelnego przygniecenia mężczyzny przez złamany konar drzewa. Po przybyciu na miejsce służb ratunkowych okazało się, że ofiara to 54-letni Robert Makowski, zastępca burmistrza Wołomina.

Reklama

Podczas nawałnicy uszkodzone zostały budynki głównie w powiatach: gostynińskim, mławskim, ostrołęckim, płockim, pułtuskim, sochaczewskim oraz węgrowskim. Ze wstępnych danych wynika, że łącznie uszkodzone zostały 103 budynki, w tym 69 mieszkalnych i 34 gospodarcze. 2 osoby zostały poszkodowane. Wojewoda zwrócił się do samorządów o pilne oszacowanie strat. Najwięcej interwencji strażacy odnotowali w powiecie płockim i w Warszawie.

– Wojewoda Mazowiecki poprzez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego jest w kontakcie z Powiatowymi Centrami Zarządzania Kryzysowego. Zwrócił się o bieżące przekazywanie informacji o stratach. Polecił również kierownikom delegatur Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego o nawiązanie bezpośredniego kontaktu z najbardziej poszkodowanymi samorządami z regionu. Mieszkańcy, których domy zostały zniszczone będą mogli uzyskać pomoc na najpilniejsze potrzeby – do 6 tys. zł. Po oszacowaniu szkód Wojewoda może wystąpić do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o uruchomienie środków z rezerwy celowej na wsparcie w odbudowie domu – informuje w komunikacie Urząd Wojewódzki w Warszawie.

Nieporęt: Konar drzewa przygniótł zastępcę burmistrza Wołomina

Czwartkowa nawałnica, która przetoczyła się przez powiat legionowski, była przyczyną tragicznej śmierci 54-letniego Roberta Makowskiego, zastępcy burmistrza Wołomina – podaje na swojej stronie internetowej tygodnik Mazowieckie To i Owo. Informację potwierdził gazecie kom. Jarosław Florczak, oficer prasowy KPP Legionowo. Do tego tragicznego zdarzenia doszło około godz. 19:00 przy ul. Wojska Polskiego. W wyniku przygniecenia przez spadający konar drzewa mężczyzna doznał wielonarządowych obrażeń ciała i w ich konsekwencji zmarł.

W związku z tym przykrym zdarzeniem na terenie Wołomina została ogłoszona żałoba, która potrwa do poniedziałku 25 czerwca.

/red., MUW, MTiO/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close