Mazowieckie To i Owo: Legionowski ratusz przerwał nielegalną agitację!

Baner "referendalny" zniknął w czwartek z "prezydenckiego" balkonu, Fot. Mazowieckie To i Owo

Dopiero po złożeniu pozwu do sądu w trybie wyborczym, oraz zawiadomieniu policji przez jednego z mieszkańców, legionowski ratusz przerwał nielegalnie prowadzoną kampanię referendalną – podaje niezależny legionowski tygodnik Mazowieckie To i Owo na swojej stronie internetowej.

W czwartek (23.03) dokładnie o godzinie 15:45 czytelnicy poinformowali redakcję Mazowieckiego To i Owo, że z balkonu, przylegającego do gabinetu prezydenta w budynku legionowskiego ratusza, urzędnicy miejscy zdejmują banner stanowiący niezgodną z prawem agitację referendalną. Baner wzywał do głosowania na „NIE” w niedzielnym referendum dotyczącym włączenia Legionowa do aglomeracji warszawskiej.

Z uzyskanych przez redakcję Mazowieckiego To i Owo informacji wynika, że do zdjęcia baneru i zaprzestania prowadzenia nielegalnej kampanii referendalnej (kolportowania ulotek) na terenie urzędu, zmusił legionowskie władze jeden z mieszkańców. Po tym, gdy nie poskutkowały jego rozmowy z prezydentem Romanem Smogorzewskim oraz zastępcą Piotrem Zadrożnym, mieszkaniec zdecydował się na złożenie pozwu do sądu oraz wezwał policję.

Pozew, do którego dotarli dziennikarze Mazowieckiego To i Owo, Fot. Mazowieckie To i Owo

Wtedy, w ciągu niecałych 10 minut wystraszeni urzędnicy zdjęli baner oraz zaprzestali rozdawania ulotek. Z informacji niezależnego tygodnika wynika, że działania mieszkańca spowodowały także zaprzestanie prowadzenia nielegalnej kampanii na terenie innych instytucji.

Zgodnie z paragrafem 29 ust 2 pkt 1:

Zabrania się prowadzenia kampanii referendalnej na terenie: 1) urzędów administracji rządowej i samorządowej oraz sądów; 2) zakładów pracy, w sposób i w formach zakłócających ich normalne funkcjonowanie; 3) jednostek wojskowych i innych jednostek organizacyjnych podległych ministrowi właściwemu do spraw obrony narodowej oraz oddziałów obrony cywilnej, a także skoszarowanych jednostek policyjnych.

/red. na podstawie publikacji Mazowieckiego To i Owo/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Mazowieckie To i Owo: Legionowski ratusz przerwał nielegalną agitację!"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *