Reklama
KulturaPo godzinach

Marzyciele i pastorałka

Atmosfera zbliżających się świąt Bożego Narodzenia nastraja w specyficzny sposób. W tym specyficznym klimacie Zespół Śpiewaczy Seniorów „Marzyciele”, działający w NOK-u jak co roku, zaprosił wszystkich chętnych na koncert kolęd.

Reklama

fot. UM Nowy Dwór Maz.fot. UM Nowy Dwór Maz.

We wtorek 17 grudnia, o godzinie 18.00 świątecznie ubrani chórzyści rozpoczęli koncert przepiękną i nastrojową piosenką „Dzień jeden w roku” z repertuaru zespołu „Czerwone gitary”. Potem wybrzmiały kolędy: „Bóg się rodzi”, „Cicha noc”, „Lulajże Jezuniu” i wiele innych, popularnych pieśni świątecznych . Wśród tych znanych utworów pojawiła się wyjątkowa i oryginalna pastorałka pt „Pada śnieżek biały”. Tekst utworu napisał członek chóru Marian Talma , a muzykę skomponował prowadzący “Marzycieli” Marek Tomczak.

Wspaniała, nowodworska publiczność, razem z Zespołem śpiewała najbardziej znane kolędy, a na zakończenie koncertu nagrodziła wykonawców burzą braw. Wspólne kolędowanie zakończyła żywa i energetyczna amerykańska kolęda „Dzwonki sań” i oczywiście wzajemne życzenia świąteczne i noworoczne.

/UM Nowy Dwór Maz./

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button