Mariusz Błaszczak z Legionowa Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji

Mariusz Błaszczak na konwencji wyborczej w Legionowie. Fot. PiS

Legionowo będzie miało swojego przedstawiciela w najwyższych kręgach władzy. Mariusz Błaszczak – poseł z Legionowa niebawem odbierze z rąk prezydenta Andrzeja Dudy nominację na Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Mariusz Błaszczak z Prawa i Sprawiedliwości jest mieszkańcem Legionowa. Tutaj rozpoczynał karierę polityczną po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Warszawskim. Był rzecznikiem prasowym Urzędu Miasta Legionowo za czasów prezydentury Andrzeja Kicmana. Budował także lokalne struktury PiS. W 2002 roku jako lider legionowskiego PiS zostaje wystawiony na kandydata na prezydenta Legionowa – zdobywa 11% głosów.

Kiedy prezydentem Warszawy zostaje śp. Lech Kaczyński, Błaszczak przenosi się do Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. Przez krótki okres pełni rolę burmistrza Dzielnicy Śródmieście.

W 2005 roku wchodzi do wielkiej polityki jako szef Kancelarii premiera Kazimierza Marcinkiewicza. Ma opinię jednego z najbardziej zaufanych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego – prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Jako poseł lobbuje za wspieraniem tradycyjnych, chrześcijańskich wartości. Opowiada się za całkowitym zakazem aborcji czy możliwością zawierania małżeństw przez osoby tej samej płci. Reprezentuje konserwatywne stanowisko w sprawie fali uchodźców – niewykluczone, że będzie zabiegał o zmianę stanowiska Polski w sprawie ich przyjęcia. Ma bardzo dobre kontakty z hierarchią kościelną, w tym z mediami Tadeusza Rydzyka.

Funkcja Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji jest jedną z najważniejszych w Polsce. Nowy minister będzie musiał się zająć rozwiązaniem wielu problemów o randze ogólnopolskiej.

Miejmy nadzieję, że Mariusz Błaszczak nie zapomni w natłoku spraw o Legionowie i będzie aktywnie wspierał jego rozwój.

/red/

4 razy komentowano artykuł "Mariusz Błaszczak z Legionowa Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji"

  1. Ujawniono ukryty dotąd system dodatkowych pensji w rządzie!
    Mariusz Błaszczak, Poseł PiS z Legionowa, dostał…uwaga… horrendalne 82 000 (!) złotych nagród mimo długiej listy afer w policji m.in. śmierci Igora Stachowiaka, serii afer w komendzie stołecznej, cięcia konfetti przez policję i zrzucania ze śmigłowca na dumnie idącego wiceszefa MSWiA itd. #dobrazmiana #himalajeobłudy #niechjadą

    https://dorzeczy.pl/kraj/55659/15-miliona-zl-tyle-przeznaczono-na-nagrody-dla-rzadu-w-2017-roku.html

  2. Legionowo przeprasza że zbyt mało zostało oddanych głosów na Pana ministra ale jeden z kandydatów tak oplakatował niektóre miejsca, że inni nie mogli się zaprezentować

  3. Legionowo ..przeprasza

  4. Od dawna był posłem i NIGDY NIC DLA LEGIONOWA nie zrobił i jak znam zycie dalej będzie miał nas tam dzie słońce nie dochodzi nie ma sie co ekscytowac z barana

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *