Małe pojazdy elektryczne – dla dzieci czy dla dorosłych?

Nasze społeczeństwo w dużym stopniu charakteryzuje się tendencją do zastanawiania się nad tym, co wolno nam robić w określonym wieku. Kobiety, po przekroczeniu magicznej “trzydziestki” zaczynają myśleć o tym, czy w dalszym ciągu powinny nosić np. trampki bądź mocny makijaż. W pewnym momencie wszyscy zastanawiamy się czy niektóre ubrania, które mamy na sobie w dalszym ciągu wyglądają na nas normalnie czy być może zaczniemy niedługo być już postrzegani jako osoby próbujące odmłodzić się źle dopasowanym ubiorem. W przypadku mężczyzn w podobny sposób działają wszelkiego rodzaju gadżety, zabawki i sprzęty – które w pewnym momencie życia mogą być już uważane za nieodpowiednie. Czy jednak faktycznie tak jest? Czy to tylko bezsensowny wymysł, który sami stworzyliśmy i który nie powinien mieć żadnego zastosowania w rzeczywistości? Musimy pamiętać, że to my sami tworzymy sobie ograniczenia. W poniższym artykule weźmiemy pod uwagę ostatnią z wspomnianych kwestii czyli gadżety w postaci małych pojazdów elektrycznych, czyli jedne z urządzeń, które dorośli zaczynają postrzegać jako “zakazany owoc”. Dlaczego tak się dzieje?

Ulegamy presji społeczeństwa i dajemy sobie wmówić, że w pewnym wieku narażamy się na swego rodzaju śmieszność, jeżeli tylko odważymy się dalej zachowywać tak samo jak robiliśmy to kilka bądź kilkanaście lat wcześniej. Deskorolki czy hulajnogi to atrybuty kojarzone głównie z wiekiem nastoletnim – ale czy oznacza to, że później musimy kategorycznie zrezygnować z ich użytkowania? Czy powinniśmy raczej korzystać z tych sprzętów tak, jak tylko mamy na to ochotę – bez względu na wiek i płeć? Oczywiście, że powinniśmy!

Sprzęty elektryczne są tworzone dla naszej wygody i aby ułatwić nam codzienne funkcjonowanie. Nie jest to jednak jedyny powód – służą one przede wszystkim do zapewnienia rozrywki i w szczególności z tego względu nie powinny być ograniczane dla osób w żadnym wieku. Jak wygląda więc sytuacja pojazdów elektrycznych? Dokładnie tak samo, nawet jeżeli czasami wydaje Ci się, że być może lepiej zostawić to dla swojego syna bądź córki – nie powinieneś tego robić, jeżeli tylko sam masz ochotę na przejażdżkę hulajnogą elektryczną czy longboardem. Pamiętaj, że ograniczenia narzucasz sobie sam – jeżeli jednak nie zamierzasz poddawać się presji społeczeństwa to w dalszej części znajdziesz informacje na temat tego, czym są właściwie małe pojazdy elektryczne.

Co to są małe pojazdy elektryczne?

Małe pojazdy elektryczne to wspomniana wcześniej hulajnoga, longboard czy deskorolka. Na pewno kojarzysz ich wcześniejsze wersje, które nie były zasilane elektrycznie i aby mogły jeździć – potrzebna była przede wszystkim siła mięśni ich użytkownika. Obecnie nie jest to już do niczego potrzebne – wbudowany w sprzęt silnik elektryczny pozwala na wygodne umieszczenie nóg na podeście urządzenia, aby to ono dowiozło Cię tam, gdzie masz na to ochotę.

Elektryczne pojazdy mogą być używane jako wygodny środek transportu do szkoły bądź pracy. Dlatego właśnie nadają się zarówno dla osoby młodszej jak i kogoś, kto od dawna już nie studiuje na uczelni.

Mogą być zastępstwem dla powszechnie używanego roweru, którego czasami nie można np. nigdzie bezpiecznie zostawić. W przypadku longboardu czy deskorolki ten problem nie istnieje – wystarczy, że zabierzemy nasz sprzęt ze sobą do biura i schowamy pod biurkiem. Elektryczne pojazdy miejskie gwarantują więc wygodę i pomagają zaoszczędzić czas, który normalnie spędzilibyśmy szukając miejsca parkingowego na samochód. W sezonie wiosennym i letnim o wiele łatwiej będzie nam skorzystać z jednego z takich wynalazków.

Jeżeli w dalszym ciągu nie jesteś pewien czy małe pojazdy elektryczne to dobre rozwiązanie dla Ciebie lub chcesz po prostu dowiedzieć się więcej na temat dostępnych modeli – więcej informacji znajdziesz na stronie https://twoja-elektronika.pl/pojazdy-elektryczne/

Hulajnoga elektryczna

Hulajnoga elektryczna zastąpiła wersje znaną wszystkim z dzieciństwa, kiedy to trzeba było się odpychać nogą, aby móc pokonać nawet niewielką trasę. Obecnie jej użytkowanie jest o wiele łatwiejsze i można jej używać bez względu na swoją wagę czy kondycję.

Hulajnoga elektryczna to dla dorosłych rozwiązanie trochę mniej wygodne niż np. deskorolka. Wpływ ma na to przede wszystkim wspomniana wcześniej waga urządzenia, którego wniesienie do biura może być o wiele trudniejsze niż w przypadku innego pojazdu.

Jeżeli jednak uważasz, że nie będzie to dla Ciebie żaden problem – to musisz zastanowić się nad tym jaka hulajnoga będzie dla Ciebie idealna. Przy wyborze kieruj się przede wszystkim jej parametrami i dopasuj je do swoich indywidualnych potrzeb. Istotne będzie tutaj to jak często musisz ładować silnik, jaką wagę utrzymuje hulajnoga i jaka jest jej maksymalna prędkość.

Bardzo duża ilość modeli dostępnych na rynku z pewnością umożliwi Ci znalezienie czegoś dla siebie.

Longboard elektryczny

Elektryczny longboard będący dłuższą wersją deskorolki przeznaczony jest przede wszystkim do zjazdów z wysokości. Jeszcze nie tak dawno temu longboard nie był zbyt częstym widokiem w Polsce, ale obecnie jego użycie nie dziwi już chyba nikogo – a w szczególności w większych miastach, gdzie młodzi ludzie bardzo szybko podążają za modą.

Longboard to kolejny elektryczny wynalazek, który pomoże Ci dotrzeć z punktu A do punktu B bez zbędnego wysiłku i straty czasu na szukanie miejsca parkingowego. Wśród szczególnie popularnych modeli możemy wyróżnić longboard elektryczny Manta oraz Koowheel. Produkty te są skierowane przede wszystkim do prawdziwych pasjonatów, którzy stawiają na bardzo wysoką wytrzymałość i dużą pojemność baterii. Muszą się oni liczyć w tym przypadku z o wiele wyższą ceną niż koszt przeciętnego longboardu – sprzęt marki Koowheel może nas kosztować nawet ponad 2000 złotych.

Deskorolka elektryczna

Deskorolka elektryczna, np. firmy Manta to sprzęt, który nie obciąży aż tak naszego portfela – jej zakup będzie więc dobrym pomysłem w momencie, gdy nie jesteśmy jeszcze pewni czy pojazdy elektryczne to coś dla nas.

Elektryczna deska bądź deskorolka może też stanowić ciekawy prezent dla bliskiej nam osoby – jest to gadżet, który może sprawić przyjemność nawet komuś, kto nigdy wcześniej nie korzystał ze zwyczajnej deskorolki.

Fakt, że jest ona elektryczna sprawia, że użytkowanie jej jest o wiele prostsze i wygodniejsze.

Jeżeli jednak w dalszym ciągu nie jesteś pewien czy dałbyś radę się na niej utrzymać – zajrzyj na stronę http://www.newsauto.pl/jak-nauczyc-sie-balansowac-na-desce-elektrycznej-porady/, gdzie znajdziesz cenne wskazówki, które pomogą Ci ocenić swoje umiejętności i zdecydować czy deskorolka elektryczna to dobry zakup dla Ciebie. Pamiętaj, że wiek nie gra tutaj żadnej roli – liczą się twoje chęci i to, czy odważysz się zachowywać tak jak się czujesz – a nie według wieku, który wskazuje Twój dowód.

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Małe pojazdy elektryczne – dla dzieci czy dla dorosłych?"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *