Zamknij

Lunchbox - moda czy przydatne akcesorium?

13:09, 02.01.2019
Skomentuj

Pomysłów na jedzenie w trakcie przerwy w pracy jest tyle, ilu pracowników. Niektórzy jedzą na mieście, inni zamawiają jedzenie na wynos, jeszcze inni stawiają na dietę pudełkową. Po wielkiej popularności posiłków w restauracjach czy barach szybkiej obsługi przyszła ponowna moda na przygotowywanie sobie posiłków w domu. Wraz z nią pojawiły się też wszechobecne lunchboxy - specjalne pudełka, przystosowane do chowania i przechowywania jedzenia. Wiele osób, szczególnie zapoznając się z cenami, twierdzi, że lunchbox to tylko nowa, angielska i modna nazwa na pudełko na żywność. Czy w rzeczywistości tak jest? Skąd wzięła się ta moda i czy warto jej ulec?


Skąd moda na lunchboxy?


Pudełka na żywność spopularyzowały się stosunkowo niedawno. Początkowo robotnicy nosili ze sobą posiłki do fabryk, by móc zjeść w czasie krótkiej przerwy od pracy. Z czasem przerwy nieco się wydłużyły, przybyło też miejsc, w których można zamówić i szybko zjeść posiłek. Ostatnio jednak zwyczaj przygotowywania sobie posiłków na wynos w pudełkach wraca. Jakie zalety ma taki sposób żywienia?


  • Posiłki przygotowujesz sobie samodzielnie, według własnych preferencji oraz potrzeb żywieniowych.

  • Jest o wiele taniej, niż w przypadku jedzenia na mieście lub zamawiania z dowozem.

  • Masz zawsze kompletną wiedzę o tym, co znajduje się w twoim obiedzie.

  • Możesz wymyślić nawet najbardziej fantazyjny posiłek.

  • W weekend, korzystając z wolnego czasu, możesz ugotować sobie jedzenie na cały tydzień.


Lunchbox kontra zwykłe pudełko na żywność


Oczywiście obiad, czy też lunch ("pierwszy obiad") można nosić do pracy również w zwykłych, tańszych niż lunchbox pudełkach plastikowych. Niektórzy przygotowują sobie posiłek w słoiku. To wymaga jednak noszenia dodatkowych sztućców, a często kilku pudełek zamiast jednego - bo jak inaczej przenieść ryż, sałatkę, kotleta i sos do sałatki?

Lunchbox to specjalne pudełko, przemyślane i zaprojektowane tak, by zmieścić wszystko, co potrzebne. Często składa się z jednego, głównego pudełka, w którym znajdują się osobne, mniejsze pudełka na sałatki, sosy do sałatek, kanapki, krojone warzywa i i wszystko, co możesz zechcieć zabrać ze sobą do pracy, z myślą o porze obiadowej. Lunchbox ma także w środku wbudowane miejsce na sztućce - najczęściej widelec i łyżkę.

Czym kierować się przy wyborze?


Nie tylko ceną (a te są przeróżne - od kilkunastu do ponad stu złotych, w zależności od sposobu wykonania, materiału i producenta), ale przede wszystkim funkcjonalnością i indywidualnymi preferencjami. Jeśli lubisz zupy, wybierz szczelne pudełko, z którego nic się nie wyleje. Postaw na tworzywo odporne na wyższą temperaturę, najlepiej dobrze znoszące pobyt w mikrofalówce oraz zmywarce. Wszystkie te cechy upraszczają korzystanie z lunchboxa, a uproszczenie życia to przecież jego nadrzędna funkcja.

Oczywiście warto też obejrzeć kilka opcji, by wybrać możliwie ładny model, dopasowany do twoich preferencji estetycznych. Lunchbox jest w modzie, więc producenci prześcigają się w projektowaniu coraz ciekawszych i bardziej godnych uwagi opcji.

Partnerem materiału jest sklep TwojPasaz.pl - posiadający w sprzedaży m.in. lunchbox.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%