Lunchbox – moda czy przydatne akcesorium?

Pomysłów na jedzenie w trakcie przerwy w pracy jest tyle, ilu pracowników. Niektórzy jedzą na mieście, inni zamawiają jedzenie na wynos, jeszcze inni stawiają na dietę pudełkową. Po wielkiej popularności posiłków w restauracjach czy barach szybkiej obsługi przyszła ponowna moda na przygotowywanie sobie posiłków w domu. Wraz z nią pojawiły się też wszechobecne lunchboxy – specjalne pudełka, przystosowane do chowania i przechowywania jedzenia. Wiele osób, szczególnie zapoznając się z cenami, twierdzi, że lunchbox to tylko nowa, angielska i modna nazwa na pudełko na żywność. Czy w rzeczywistości tak jest? Skąd wzięła się ta moda i czy warto jej ulec?

Skąd moda na lunchboxy?

Pudełka na żywność spopularyzowały się stosunkowo niedawno. Początkowo robotnicy nosili ze sobą posiłki do fabryk, by móc zjeść w czasie krótkiej przerwy od pracy. Z czasem przerwy nieco się wydłużyły, przybyło też miejsc, w których można zamówić i szybko zjeść posiłek. Ostatnio jednak zwyczaj przygotowywania sobie posiłków na wynos w pudełkach wraca. Jakie zalety ma taki sposób żywienia?

  • Posiłki przygotowujesz sobie samodzielnie, według własnych preferencji oraz potrzeb żywieniowych.
  • Jest o wiele taniej, niż w przypadku jedzenia na mieście lub zamawiania z dowozem.
  • Masz zawsze kompletną wiedzę o tym, co znajduje się w twoim obiedzie.
  • Możesz wymyślić nawet najbardziej fantazyjny posiłek.
  • W weekend, korzystając z wolnego czasu, możesz ugotować sobie jedzenie na cały tydzień.

Lunchbox kontra zwykłe pudełko na żywność

Oczywiście obiad, czy też lunch (“pierwszy obiad”) można nosić do pracy również w zwykłych, tańszych niż lunchbox pudełkach plastikowych. Niektórzy przygotowują sobie posiłek w słoiku. To wymaga jednak noszenia dodatkowych sztućców, a często kilku pudełek zamiast jednego – bo jak inaczej przenieść ryż, sałatkę, kotleta i sos do sałatki?

Lunchbox to specjalne pudełko, przemyślane i zaprojektowane tak, by zmieścić wszystko, co potrzebne. Często składa się z jednego, głównego pudełka, w którym znajdują się osobne, mniejsze pudełka na sałatki, sosy do sałatek, kanapki, krojone warzywa i i wszystko, co możesz zechcieć zabrać ze sobą do pracy, z myślą o porze obiadowej. Lunchbox ma także w środku wbudowane miejsce na sztućce – najczęściej widelec i łyżkę.

Czym kierować się przy wyborze?

Nie tylko ceną (a te są przeróżne – od kilkunastu do ponad stu złotych, w zależności od sposobu wykonania, materiału i producenta), ale przede wszystkim funkcjonalnością i indywidualnymi preferencjami. Jeśli lubisz zupy, wybierz szczelne pudełko, z którego nic się nie wyleje. Postaw na tworzywo odporne na wyższą temperaturę, najlepiej dobrze znoszące pobyt w mikrofalówce oraz zmywarce. Wszystkie te cechy upraszczają korzystanie z lunchboxa, a uproszczenie życia to przecież jego nadrzędna funkcja.

Oczywiście warto też obejrzeć kilka opcji, by wybrać możliwie ładny model, dopasowany do twoich preferencji estetycznych. Lunchbox jest w modzie, więc producenci prześcigają się w projektowaniu coraz ciekawszych i bardziej godnych uwagi opcji.

Partnerem materiału jest sklep TwojPasaz.pl – posiadający w sprzedaży m.in. lunchbox.

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Lunchbox – moda czy przydatne akcesorium?"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *