LTS Legionovia Mistrzem Polski!

Fot. B. Krośkiewicz, UM Legionowo

Niedziela (10.05) była ostatnim dniem Mistrzostw Polski kadetek, które rozegrane zostały w podkrakowskich Proszowicach. Mistrzem Polski została LTS Legionovia! Nasze zawodniczki po wyjątkowej walce pokonały w wielkim finale stołeczny MUKS Sparta Warszawa (3:1).

Legionowski zespół stoczył wyrównaną walkę w 4-setowym pojedynku. I choć w trakcie sezonu zdarzały się naszym „złotkom” przegrane, to tym razem były bezbłędne.

W pierwszym secie derbów Mazowsza ton rywalizacji nadawały nasze siatkarki. Warszawianki do końca próbowały podjąć równą walkę i zostały za tę konsekwencję wynagrodzone remisem na finiszu seta (22:22).

Drugi set przebiegał już zupełnie inaczej. Nasze zawodniczki rozluźniły się, co niestety doprowadziło do nieznacznej przegranej w 2. secie. Jednak 3. i 4. set to już koncertowa gra naszego zespołu, który wygrał zasłużone złoto.

Gratulujemy wszystkim zawodniczkom oraz całemu sztabowi szkoleniowemu, szczególnie trenerowi – Wojciech Lalek w tym sezonie zdobył z drużynami Legionovii 2 złota, 1 srebro i 1 brąz!

Kolejność końcowa Mistrzostw Polski Kadetek 2015:

  1. LTS Legionovia Legionowo
  2. MUKS Sparta Warszawa
  3. KS Pałac Bydgoszcz
  4. MKS Dąbrowa Górnicza
  5. Impel Gwardia Wrocław
  6. UKS Libero Starogard Gdański
  7. Developres SkyRes V LO Rzeszów
  8. MKS TRUSO Elbląg

/Materiał UM Legionowo/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "LTS Legionovia Mistrzem Polski!"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *