LTS Legionovia Mistrzem Polski!

14:12, 11.05.2015

Niedziela (10.05) była ostatnim dniem Mistrzostw Polski kadetek, które rozegrane zostały w podkrakowskich Proszowicach. Mistrzem Polski została LTS Legionovia! Nasze zawodniczki po wyjątkowej walce pokonały w wielkim finale stołeczny MUKS Sparta Warszawa (3:1).

Legionowski zespół stoczył wyrównaną walkę w 4-setowym pojedynku. I choć w trakcie sezonu zdarzały się naszym "złotkom" przegrane, to tym razem były bezbłędne.

W pierwszym secie derbów Mazowsza ton rywalizacji nadawały nasze siatkarki. Warszawianki do końca próbowały podjąć równą walkę i zostały za tę konsekwencję wynagrodzone remisem na finiszu seta (22:22).

Drugi set przebiegał już zupełnie inaczej. Nasze zawodniczki rozluźniły się, co niestety doprowadziło do nieznacznej przegranej w 2. secie. Jednak 3. i 4. set to już koncertowa gra naszego zespołu, który wygrał zasłużone złoto.

Gratulujemy wszystkim zawodniczkom oraz całemu sztabowi szkoleniowemu, szczególnie trenerowi - Wojciech Lalek w tym sezonie zdobył z drużynami Legionovii 2 złota, 1 srebro i 1 brąz!